Wpis z mikrobloga

Czemu większość zwolenników aborcji nie potrafi powiedzieć, że aborcja jest uśmierceniem istoty ludzkiej, tylko szukają jakiegoś soft language? Co za problem powiedzieć, że zabiło się istotę ludzką na wczesnym etapie jej życia, ale było to uzasadnione tym czy tym albo zabiłem bo takie miałem widzimisię i co mi zrobicie
#aborcja #bekazlewactwa #bekazprawakow #przemyslenia #cope
  • 65
Ja osobiście jestem zwolennikiem aborcji, ale też mnie ta nowomowa denerwuje. Chociaż oczywiście rozumiem, po co to jest.


@Jocqelt: nie wiem o jaką nowomowe ci chodzi.
Nawet kilkanaście procent ZAPŁODNIONYCH jajeczek czyli de facto zygot nie zagnieżdża się w macicy i po prostu wypada z kobiety naturalną drogą. Ze względu na rozmiar nie da się tego nawet zauważyć.
Przyjmując że każda zygota to człowiek musielibyśmy uznać że to są wypadki ze
@thorgoth: Kek, najlepiej sprowadzić do absurdu. Czy aborcja jest to mechaniczne przerwanie procesu ciąży czy nie? To jest jedyne pytanie, które ma znaczenie. Możesz to nazwać spędzaniem płodów, poszerzaniem grona aniołków, jak chcesz. Faktem jest, że kończysz wzrost rozwijającego się organizmu i tyle. A politycznie zwyczajnie się nie opłaca wyostrzać retoryki i unika się porównań do śmierci. Słowa nie mają znaczenia. Liczy się czyn. Ja pokusiłem się o nakreślenie szerszej tendencji.
Faktem jest, że kończysz wzrost rozwijającego się organizmu i tyle

@Jocqelt: rozumiem twój punkt widzenia ale się z nim nie zgadzam.
I nie mam problemu z przyznaniem że aborcja to zabójstwo, tylko nie zgadzam się z przyklejeniem do tego pojęcia człowieka. Płód na wczesnym etapie to nie jest człowiek. Żel plemnikoBÓJCZY też dokonuje uboju (?) czy nawet zabójstwa, hekatomby wręcz.
@thorgoth: I fajnie, że na wykopie można jeszcze z kimś pogadać bez wyzwisk. Ja w największym skrócie uważam, że to zabicie - i tak jak Ty mam wątpliwości czy człowieka - ale jest ono często uzasadnione. Robimy wiele zła jako ludzkość, bo ustaliliśmy, że służy to większemu dobru. Jak choćby wojny, hodowle zwierząt na ubój i wiele wiele innych.
Pozdrawiam :)
@thorgoth moment zapłodnienia jest wyraźna granicą, potem już ciezko określić jakąś granicę obiektywna, kiedy zaczyna się człowiek a kiedy to jeszcze coś innego. Mozna to porównać do pieczenia chleba tylko składniki zazwyczaj same łączą się w piekarniku a piekarnik to tak naprawdę wielki chleb.
Jeśli założymy że chleba nie można wyrzucać to najłatwiej ustalić że chleb powstaje w momencie połączenia składników. Oczywiście każdy powie że przecież takie ciasto nie upieczone to nie
@Chadencjusz: Dokladnie cos w ten desen. Jak wspomnialem nie pytaj mnie czy to ma byc tydzien. czy 2 tygodnie czy miesiac czy 11 tygodni. Ty (jesli nie jestes lekarzem) czy ja czy ktokolwiek moze sobie tylko gdybac. Czari w sukienkach stwierda ze nie mozes walic konia bo zabijasz ludzkie zycie - lewactwo stwierdzi ze w 9 miesiacu to aborcja jeszcze spoko. Ja nie twierdzze ani tak ani tak.

Nie jetem lekarzem
@Sportacus: Wszyscy ci powiedzą, że dwie sklejone komórki to nie człowiek, ale kiedy się zaczyna człowiek - tego nikt z nich Ci nie powie. Zostaw to, bo jedyne co potrafią to wylać na rozmówcę tonę gówna i kipieć nienawiścią do myślących inaczej.
@Sportacus:

aborcja jest uśmierceniem istoty ludzkiej


Bo to by było kłamstwo. Otwórz sobie jakąś medyczną książkę i sprawdź jak określają tam aborcję. Mała podpowiedź: nie, nie nazywają tego uśmierceniem istoty ludzkiej xD

Nawet kościół wierzy, że płód nabywa duszę około 3 miesiąca życia.

Przywódcy wczesnego Kościoła rozpoczęli debatę na temat tego, kiedy płód nabywa duszę, a św. Augustyn oświadczył, że aborcja nie jest zabójstwem, ale jest grzechem, jeśli miała na celu
Robimy wiele zła jako ludzkość, bo ustaliliśmy, że służy to większemu dobru.


@Jocqelt: Nie chcielibyście żebym ja zaczął tak robić uwierzcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki Bogu że Bóg istnieje, bo w przeciwnym razie nie chciałbym się ze mną nie zgadzać.