Wpis z mikrobloga

Czemu większość zwolenników aborcji nie potrafi powiedzieć, że aborcja jest uśmierceniem istoty ludzkiej, tylko szukają jakiegoś soft language? Co za problem powiedzieć, że zabiło się istotę ludzką na wczesnym etapie jej życia, ale było to uzasadnione tym czy tym albo zabiłem bo takie miałem widzimisię i co mi zrobicie
#aborcja #bekazlewactwa #bekazprawakow #przemyslenia #cope
  • 65
jak to... dwie? Przecież dwie komórki są po 24h od zapłodnienia i lecą przez jajowód dwa tygodnie przdd terminem spodziewanej miesiączki.


@Levetiracetam: Dwie, cztery, siedam, dwanascie? Co za roznica?

To moze niech autor doprecyzuje? Aborcja aborcji nierowna. Co innego aborcja w 1 tygodniu a co innego w 9 miesiacu. I o to mi chodzi.
@gorzki99: chodzi mi o to, że jak już chcemy dyskutować na poważne sprawy z prawakami to róbmy to merytorycznie. Jak ktoś wspomina o "zlepku komórek", "dwóch komórkach", "1. tygodniu ciąży" to bardzo łatwo taki argument (słusznie) ośmieszyć.
@Levetiracetam: Zakladam przynajmniej sladowe poklady inteligencji u rozmowcy. Skoro potrafi odpalic komputer i cos napisac publicznie to moje zalozenie chyba nie jest az tak na wyrost?

"Dwie komorki" oznaczaja cos tak abstrakcyjnego ze nazwanie tego czlowiekiem jest malo trafne. Podobnie jak 7 komorek czy 50 komorek.

Jak wspomnialem nie mam zielonego pojecia ile to jest komorek jak sa juz wyksztalcone organy czy nerwy. To pytanie do biologa albo lekarza.

Nie mam
Także w przypadku człowieka, jeśli przypomina człowieka to jest to człowiek, jeśli jeszcze nie przypomina to jest to zarodek płód i nie czuje że to zabicie człowieka tylko wyrzucenie ciasta.


@zibizz1: Czyli jak człowiek nie ma ręki albo nogi, to można go zabić?
@Proximian: No co Ty, chleb nie musi być cały żeby był chlebem, połówka chleba może być też smaczna. Ja uważam że embrion tak a płód nie, ale z powodu problemu z określeniem gdzie kończy się embrion a gdzie zaczyna płód, bezpieczniejsze jest ustalenie granicy na moment zapłodnienia, bo jest niepodważalna.