Wpis z mikrobloga

@krycek2 Warto przy okazji przypomnieć że większość paragonów jest bardzo szkodliwa dla zdrowia - zawierają dużo bisfenolu A, który po dotknięciu paragonu zostaje na skórze i ciężko zmywa się nawet wodą z mydłem.

I tu muszę pochwalić Lidla, który jakiś czas temu wprowadził paragony bez tego świństwa - te szare, brzydkie ale za to bezpieczne dla zdrowia klientów i pracowników.
@krycek2: Jako kasjer z Biedry powiem wam, że ekipa od Marketingu odwaliła chyba najgłupsza rzecz jaka istnieje z tymi voucherami xD.
Nie tylko nam spowalnia nam prace na kasie i ogólnie (bo chyba wiecie, że kasjer nie tylko ma za zadania wam nabijać nabiał, pieczywo itd #pdk), ale też #!$%@? nas, #!$%@? klientów (te questy są tak absurdalne, że mało kto je wykorzysta), #!$%@? śmieciarzy, #!$%@? samorządy (jak będą wszędzie
@Limonene to ciekawe co piszesz, pogooglałem i wyszło mi coś takiego:

Od stycznia 2020 Unia Europejska wprowadziła zakaz stosowania bisfenolu A (BPA) w paragonach. W związku z tym, coraz większą popularnością cieszą się paragony BPA Free, w których zamiast BPA stosuje się bisfenol S (BPS). Niestety, BPS również jest toksyczny.

Dwie sieci handlowe wprowadziły już niebieskie dowody zakupu, wolne od chemicznych barwników.


Chociaż źródło takie sobie: https://panparagon.pl/blog/szkodliwe-paragony-czy-paragony-faktycznie-sa-szkodliwe-dla-zdrowia-sprawdzamy-pan-paragon/

Czyli prawdopodobnie pomyliłem Bisfenol A