Wpis z mikrobloga

Próbowałem się umówić do doradcy podatkowego, napisałem do każdego w mieście #wroclaw i każdy zignorował xD
Wysłałem kilka maili w grudniu przed świętami a potem jeszcze więcej na początku stycznia. Dzwoniłem do kilku kancelari i mówili, że widzieli mail i odpiszą tego samego dnia. Zgadnijcie co, gówno nie odpisali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie oczekuje darmowej porady oczywiście, byłem skłonny zapłacić i nadal jestem.
Treść maila była prosta:


Macie jakieś tipy? Albo kogoś sprawdzonego który mógłby mi pomóc za $$$$?

#pracait #prawo #podatki
  • 32
@zjadlbym_kebaba:

Wy tu naprawdę, dogłębnie, z całego serca nienawidzicie biednych ludzi

Znasz taki żart?
- Czym różni się balkon od prawnika?
- Balkon utrzyma czteroosobową rodzinę.


Teraz wyobraź sobie, że chcesz po trzydziestce założyć tę czteroosobową (albo chociaż trzyosobową) rodzinę. Kształciłeś się długo, uczciwie, solidnie i specjalistycznie (okupując to swoim czasem, wyrzeczeniami, zdrowiem, psychiką i pieniędzmi). Na końcu tej drogi zostałeś całkiem niezłym fryzjerem, mechanikiem samochodowym, architektem albo dentystą. Ciułałeś przez
@MasterOf8: Odpowiem za darmo: nie wpłynie lub wpłynie. Na podstawie tego opisu nie da się ocenić czy zmieniasz rezydencję podatkową, bo nie spełniasz podstawowego warunku mieszkania +6 miesięcy w roku w jednym państwie. Druga sprawa to jakim podmiotom będziesz wystawiał faktury i czy to będą transakcje wewnątrzwspólnotowe lub nawet poza UE. Trzecia: nie masz adresu prowadzenia DG czy masz, ale nie zgłosiłeś? Czwarta: będziesz świadczył usługi transgranicznie?


Spotykam takich ananasów dziennie
Wy tu naprawdę, dogłębnie, z całego serca nienawidzicie biednych ludzi


@zjadlbym_kebaba: tak, tak, ja znam tych biednych ludzi, co nie mają na poradę prawną, ale non stop szlug w łapie i każdy piąteczek w klubie.

Zresztą, wyjaśnij mi tak racjonalnie i logicznie - dlaczego nie ma "darmowych" usług typu fryzjer, hydraulik czy mechanik?