Wpis z mikrobloga

Czy da się zrobić w pythonie import prometheus_client ale z innej biblioteki ze starszej wersji pythona w danym skrypcie? Jak sprawdzam w vscode definicje to ciagle przekierowuje mnie do pythona 3.9.6 ...

#python3 #python #devops
  • 8
via Android
  • 0
@ch1nczyk w sensie można mieć 2 różne wersje tego samego pakietu? Bo chyba nie a cofaniem do innej wersji nie wien czy nie popsuje czegoś innego. Odpalilem drugi skrypt na starszym pythonie i działa przez subrocessing i hula
via Android
  • 0
@ch1nczyk wygląda jakby cron nie miał dostępu do pythona 2 na tym serwerze bo nie widzi biblioteki.Z Shella jak odpalam z palca to widzi.. Jak to namierzyć bo szczerze nie wiem. Wszystko puszczam z roota i cron też dla roota
via Android
  • 0
@morsik wygląda jakby cron nie miał dostępu do pythona 2 na tym serwerze bo nie widzi biblioteki.Z Shella jak odpalam z palca to widzi.. Jak to namierzyć bo szczerze nie wiem. Wszystko puszczam z roota i cron też dla roota
@fifiak: A jak wpisałeś tego Pythona do crona?

Pamietaj, że cron nie ma (domyślnie) ustawionegj zmiennej środowiskowej PATH, więc jeśli w cronie wpisałeś python twojskrypt.py to nie zadziała, bo nie wie gdzie znaleźć polecenie python.

Albo ustawisz zmienną środowiskową PATH, albo w cronie wywołasz Twój skrypt bezwzględnie (tj. /usr/bin/python twojskrypt.py) - dotyczy się to też wszystkich wywołań wewnątrz tego skryptu jeśli by miał wywoływać inne programy.
via Android
  • 0
@morsik skrypt główny jest odpalany w python 3 a wewnatrz niego jest subprocessing któtry odpala z basha skrypt nr 2 ale pythonem 2 i ta częśc z pythona 2 nie chce isć bo nie widzi biblioteki.Częsć z python 3 dziala normalnie z crona.. mogę path wprowadzić dla python3 i 2 jednocześnie? Wywołanie bezwględne daje własnie taki sam efekt niestety czego nie rozumiem.