Wpis z mikrobloga

Ekspert od wojny przestawia jak będzie wyglądała hipotetyczna ekstradycja wykopków, którzy uciekną za granicę przed śmiercią na froncie wojennym. Ekspert uważa, że kraje UE i NATO będą mogły odsyłać polskich obywateli do kraju w celu przymusowej mobilizacji.

Oczywiście w internecie wszyscy piszą: "to wyjadę do Paragwaju XD". Ale jaka jest prawda - dobrze wiecie, gdy wyłączacie internet i zostajecie z myślami sam na sam.

Większość z was nie wyjedzie bo nie będzie miała ani gdzie, ani za co. A pogodzenie się z brakiem prawa do samostanowienia o sobie, z faktem bycia niewolnikiem państwa i wojska - to rzecz najtrudniejsza.

Na pocieszenie: wasze koleżanki, które nie posiadają kategorii wojskowej, będą w tym czasie dobrze się bawić za granicą, a w przerwie między plażowaniem, a wyjściem do klubu być może wrzucą jakiś wspierający wpis na Instagramie. Chociaż tyle dobrego.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #wojna #wolski #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #depresja
sildenafil - Ekspert od wojny przestawia jak będzie wyglądała hipotetyczna ekstradycj...

źródło: 1000000255

Pobierz
  • 255
@comrade ale tak żyje większość Polaków, właśnie problem z wojną jest taki, że ci co mogą uciec mimo zakazu wyjazdu to mają najwięcej do stracenia,

A ci co mają najmniej do stracenia (no dobra tylko życie mają) i się nie liczą w społeczeństwie (totalna większość Polaków) tak naprawdę ma umierać za co? Za dom wart 2 miliony? Czy za Skodę Octavie w dieslu?

To politycy czy CEO mają nieruchomości warte dziesiątki milionów,
@CastleBuilder:

ale tak żyje większość Polaków


No OK, ale tak jak mówię, wtedy jak nie będzie wojny, to ci ludzie przegrywają życie. Wygrywają w pewnym drobnym sensie tylko jak będzie wojna i uda im się #!$%@?ć za granicę :)
@comrade ale też ciężko jest wygrywać życie tak jak 0.01 proc społeczeństwa, bo na tym polega elitarnosc tych 0.01 że musi być te 99.99 plebsem który będzie ostro tyrać by 0.01 żył w najwyższych luksusach,

Są jakieś stany pośrednie typu inżynierowie, lekarze czy prawnicy, może zarabiają 20k ale to wciąż mało i ledwo za to kupi się auto z salonu w rok, by jakieś premium było to nawet kilka lat musi tyrać,
nikt o zdrowych zmysłach nie powinien ginąć za to gównopaństwo, ucieczka, więzienie za odmowę walki albo poddanie się wrogowi to najlepsze rozwiązanie w przypadku wojny. Nie nasz interes, nie nasze państwo, które służy każdemu tylko nie Polakom


@Kamalek:

Po co tyle wielkich słów żeby usprawiedliwić własne tchórzostwo i wygodnictwo?
Dorzuć jeszcze coś o gnębieniu facetow i roszczeniowych Polkach, o tym płaceniu podatków na zawodowe wojsko itd
Ale ok, mam tylko nadzieję,
@sildenafil: całe życie jestem wielkim patriotą, lubię nasz kraj mimo wszystkich jego wad i zawsze myślałem że mogę za Polskę zginąć. Ale jak sobie pomyślę że mam walczyć dla takiego Dudy czy Tuska to mi chęć spada do zera. Jak można chcieć ginąć dla takich nieudaczników XD
@sildenafil: ukraincy beda balowac w polszy a PALJAKI ginac w donbasie XDDD inne kraje nie beda takie glupie jak polska i nie wpuszcza i nie beda utrzymywac milionow dezerterow, wiadomo ze beda wylapywac i odsylac
xD nie dość, że biało rycerz to jeszcze zakuty narodowiec xD typowe XD


@Gronbarr:

milo ze sie przedstawiles, a cos wiecej, tym raze wartosciowego chcesz napisac, czy nie potrafisz?
nikt o zdrowych zmysłach nie powinien ginąć za to gównopaństwo,


@Kamalek: zaraz, zaraz. Dlaczego nazywasz państwo rządzone przez Jego Świątobliwość, Króla Europy P. Donalda Tuska giepanśstwem?
I dlaczego nie chcecie za Pana Donalda ginąć, przecież tu na wykopie kochacie Króla Europy i Platformę?????? Nie rozumiem ()
@sildenafil: mam dom letni bez numeru na #!$%@? także wygodnie wszystko przeczekam a kobita i rodzice będą mi dostarczać żarełko, no chyba że wojsko polskie zatrudni detektywów do wyłapywania takich jak ja to gorzej xD
@sildenafil: Kambodża nie posiada ekstradycji, nie wiem jak jest z Wietnamem. W mojej półrocznej podróży z dziewczyną dużo świata poznaliśmy i jakby coś takiego się działo to właśnie tam uderzać. Już #!$%@? pędzę ginąć za ten #!$%@? kraj. Tym bardziej, że jestem medykiem to chociaż plus iz bym mięsem armatnim nie był. Lecz tak czyś srak #!$%@?. Żyje dla siebie i najbliższych, resztę mam w #!$%@?. Dlatego pracuję w służbie zdrowie