Wpis z mikrobloga

Ekspert od wojny przestawia jak będzie wyglądała hipotetyczna ekstradycja wykopków, którzy uciekną za granicę przed śmiercią na froncie wojennym. Ekspert uważa, że kraje UE i NATO będą mogły odsyłać polskich obywateli do kraju w celu przymusowej mobilizacji.

Oczywiście w internecie wszyscy piszą: "to wyjadę do Paragwaju XD". Ale jaka jest prawda - dobrze wiecie, gdy wyłączacie internet i zostajecie z myślami sam na sam.

Większość z was nie wyjedzie bo nie będzie miała ani gdzie, ani za co. A pogodzenie się z brakiem prawa do samostanowienia o sobie, z faktem bycia niewolnikiem państwa i wojska - to rzecz najtrudniejsza.

Na pocieszenie: wasze koleżanki, które nie posiadają kategorii wojskowej, będą w tym czasie dobrze się bawić za granicą, a w przerwie między plażowaniem, a wyjściem do klubu być może wrzucą jakiś wspierający wpis na Instagramie. Chociaż tyle dobrego.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #wojna #wolski #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #depresja
sildenafil - Ekspert od wojny przestawia jak będzie wyglądała hipotetyczna ekstradycj...

źródło: 1000000255

Pobierz
  • 255
@comrade
No staram się i co ( ͡º ͜ʖ͡º) wykopek będzie mi mówił gdzie mam mieszkać? Tu się urodziłem, ale od tego państwa z gówna i kartonu niczego nie dostałem i nie odczuwam potrzeby walki pod Suwałkami żeby bronić warszawską śmietankę.
Fur Deustchland, już niebawem będę obywatelem RFN i mogą mnie polskie trepki w doopke cmoknąć
czym jeszcze mocniej przypiales sobie latke kolejnego przegrywa oszoloma z wypoku ¯\(ツ)/¯


@PurpleHaze: no ale ma rację przecież, kobiety w razie wojny będą miały wolną drogę do ucieczki a mężczyźni więzienie, tak było przez całą historię i tak jest teraz na Ukrainie, przypinaj sobie łatki jakie chcesz i neguj rzeczywistość do woli ale to głupota
tak zdrajcow jak dezerterow rozwala sie na miejscu. Jak ktos z odzialu ucieka czy poddaje sie bez rozkazu to sie do niego strzela, by innym tchorzom wybic taka glupote z glowy. Dziala.


@Aster1981: Kiedyś nie było takiej sytuacji, żeby 90% potencjalnych poborowych nie chciało walczyć.

By narod przetrwal nie moze dac sie pokonac Rosji.


@Aster1981: Przecież polski naród dał się pokonać i 3 zaborcom najpierw 200 lat temu, potem dał
tak tak już widzę jak w Dortmundzie, Neapolu lub Madrycie policja będzie robić łapanki


@elo_bordo_mordo: W Dortmundzie niestety by mogli, Niemcy bardzo by nie chcieli graniczyć z Rosją, kiedy USA się wycofuje z Europy i byliby gotowi na to poświęcenie, dlatego polecam imigracje dalej do Francji albo najlepiej Hiszpanii.
@RetNom: Przecież twój udział w wojnie będzie miał mniejszy wpływ niż udział w wyborach, o czym ty mówisz, twój cały udział gdyby cię nawet powołali, to by było tylko tafienie do okopu i dostanie pociskiem artyleryjskim i tyle by z tego wojowania było.
@CzaryMarek: nie ma takiej opcji. Juz tlumaczylem, szykuejmy sie na wojne. Nie zgadzamy sie uciekac i porzucac calego zycia, majatkow, pozycji spolecznej i reszty zycia spedzac jako uchodzcy. Calkowicie odrzucamy takie opcje i wybioeramy wojne bez opcji kapitulacji.

W 2023 wydalismy na obronnosc 2x wiecej niz w 2022. Zwiekszamy tez liczebnosc armii.
W tym roku przeszkolona bedzie nawet 2x wieksza ilosc rezerwistow niz wczensiej + beda szkolenia nowych.
Rozwijamy tez produkcje
@Aster1981: Bełkot, nie ma takiej opcji, to poczytaj sobie na wykopie albo na innych stronach w internecie, co ludzie myślą o umieraniu w wojnie :-)
A ta mniejszość która chce walczyć do samego końca, to owszem chce walczyć, ale cudzymi rękami, rękami 18-45 mężczyzn, którzy właśnie się najmniej garną.

Jak mawiał Morawiecki, wojna zmienia perspektywę w 5 minut, nie porzucasz życia bo już go nie ma, tego życia które przed wojną
@CzaryMarek: gdy panstwa baltyckie zostana zaatakowane to bedziemy prowadzili mobilizacje i wlaczyli z Rosja na terenie tychze panstw.

Wojne obronna oczywiscie ze slabsze panstwo moze wygrac, pokazuje to obecnie Ukraina. A my bedziemy wlaczyli albo wraz z NATO w duzo wiekszej wojnie niz tylko z Rosja, albo w razei ograniczeniu NATO faktycznie z Rosja, ale tez z wsparciem w postaci nowoczesnego uzbrojenia.

Tyle bo widze ze sie powtarzam.

Jedyne co dodam
@Aster1981: Nie jest to takie pewne, ale nawet gdyby to raczej ciągle będzie to mobilizacja na pół gwizdka i granice będą otwarte.

No Ukraina pokazuje, że raczej nie może wygrać, bo im dłużej wojna trwa tym Ukraina bardziej przegrywa.

Powodzenia, ja o kondycje dbam, ale nie po to żeby latać z karabinem po krzakach.
@sildenafil: Mógłby mu ktoś wrzucić fraga pod poduszkę. Przynajmniej więcej by się zjeb nie wypowiadał.

Przepisy jedno, rzeczywistość druga i to działa w każdej dziedzinie życia. Ten #!$%@?ś to słaby troll.