Wpis z mikrobloga

Ekspert od wojny przestawia jak będzie wyglądała hipotetyczna ekstradycja wykopków, którzy uciekną za granicę przed śmiercią na froncie wojennym. Ekspert uważa, że kraje UE i NATO będą mogły odsyłać polskich obywateli do kraju w celu przymusowej mobilizacji.

Oczywiście w internecie wszyscy piszą: "to wyjadę do Paragwaju XD". Ale jaka jest prawda - dobrze wiecie, gdy wyłączacie internet i zostajecie z myślami sam na sam.

Większość z was nie wyjedzie bo nie będzie miała ani gdzie, ani za co. A pogodzenie się z brakiem prawa do samostanowienia o sobie, z faktem bycia niewolnikiem państwa i wojska - to rzecz najtrudniejsza.

Na pocieszenie: wasze koleżanki, które nie posiadają kategorii wojskowej, będą w tym czasie dobrze się bawić za granicą, a w przerwie między plażowaniem, a wyjściem do klubu być może wrzucą jakiś wspierający wpis na Instagramie. Chociaż tyle dobrego.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #wojna #wolski #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #depresja
sildenafil - Ekspert od wojny przestawia jak będzie wyglądała hipotetyczna ekstradycj...

źródło: 1000000255

Pobierz
  • 255
@comrade

@sildenafil:


>Większość z was nie wyjedzie bo nie będzie miała ani gdzie, ani za co. A pogodzenie się z brakiem prawa do samostanowienia o sobie, z faktem bycia niewolnikiem państwa i wojska - to rzecz najtrudniejsza.


No tak, bycie niewolnikiem jakiegoś ruskiego okupanta to dopiero prawdziwa wolność. XD.


Państwo daje ci #!$%@? czołgi, samoloty, drony, wyrzutnie rakietowe, transportery, organizuje logistykę, amunicję, szpitale polowe, łączność, dowodzenie, struktury - wszystko to byś
@Kamalek: no zajebiste przetrwanie tkanki biologicznej, jak ruscy pierwsze co robią jak wejdą na podbite tereny to zaczynają od zaczystek.

czy wy rozumiecie, że albo będzie służyć w swojej armii, albo czyjejś?

A im większa rezerwa i lepiej przeszkolone społeczeństwo tym szansa na to jest mniejsza bo to potężny czynnik odstraszający. Izrael potrafi zmobilizować kilkaset tysięcy żołnierzy w kilka dni i wszyscy sąsiedzi mimo że ich nienawidzą i chcą ich zniszczyć
@CastleBuilder:

Typie ale nie ma co porównywać państw które są potęgami z Polszą. Za USA to mógłbym ginąc ale za Polskę która zamiast wydawać kasę na sprzęt to wydawała kasę na tvp?


Po pierwsze nie trzeba być potęgą żeby spuścić #!$%@? ruskim czego dowody mamy za ostatnie 2 lata :)

Po drugie, byś pomieszkał w USA i zaznajomił się z aferami w tamtejszej polityce, to kasa na tvp to małe miki,
@comrade

Dlaczego oczekiwania są wobec mnie, że jak mi się nie podoba to mam emigrować, jak ja nie mogę mieć oczekiwań wobec państwa? Bo w sumie nie mogę mieć, ja oczekuje od Państwa że w przypadku wojny nie będę musiał walczyć bo będzie na tyle silne, że będzie potrafiło samo się obronić. A poza tym niech politycy pójdą na pierwszy front to ja pójdę na drugi.

Poza tym to nie mi zależy
@CastleBuilder:

Jeśli faktycznie nie masz żadnego majątku i powodu by walczyć o swój styl życia no to spoko, rozumiem. Ale wtedy pojawia się inny temat do rozkminy: co jeśli NIE będzie żadnej wojny? No bo to jest jednak znacznie bardziej prawdopodobne niż że wojna w Polsce będzie. Jeśli wojny nie będzie to znaczy że generalnie spędzasz całe długie lata w życiu o niskiej jakości, nie osiągasz absolutnie nic wartościowego za co
poddanie się wrogowi to najlepsze rozwiązanie w przypadku wojny.


@Kamalek:

xd xd
Podpowiem - ruscy co jakiś czas wrzucają filmy z rozstrzelań ukraińskich jeńców (Ukraińcy z rękami za głową, a ruscy walą seriami po plecach - było ostatnio na telegramie w listopadzie chyba) - nie wszyscy, musisz mieć pecha i źle trafić, ale zbyt często się to zdarza. Część z tych co przeżyła marnuje lata życia na ruskiej diecie

Imo już
@sildenafil: Tak na serio, to jeżeli priorytetowo traktować sprawę - zawsze można wyrzucić paszport i dokumenty i grać osobę bezpaństwową. Jak zidentyfikują to pozew przeciwko nakazowi deportowania na podstawach humanitarnych. Udawanie choroby psychicznej czy tam nawet popelnienie przestępstwa w celu zabicia czasu procesowego. Moim zdaniem wojna NATO-Rus jak już dojdzie do czego będzie gorąca przez może 6 miesięcy maksymalnie. Potem coś na styl Iraku/Afganistanu przez kilka lat.