Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy to dobra decyzja dla chcącego się usamodzielnić 35-latka, zważywszy na trendy dotyczące cen i możliwość korzystnej potencjalnej sprzedaży za kilka lat w przypadku zmiany planów?

Kupno w przeciągu najbliższych 6-12 miesięcy wykończonego pod klucz mieszkania 45 m2 (550K zł) w mieście ~150K mieszkańców, z wewnętrznym miejscem postojowym (50K zł) i uzupełniającym posiadane rzeczy podstawowym wyposażeniem (20K zł) = 620K zł.

Środki do zakupu uzyskane ze sprzedaży starego mieszkania (275K zł), 40% oszczędności w złotówkach (55K zł), 80% oszczędności w dolarach (64K USD = 255K zł) i oszczędności z zarobków w nadchodzącym półroczu (35K zł).

Nie mam możliwości wzięcia kredytu 0%/2%. Zastanawiam się np., czy za kilka lat ceny nieruchomości nie spadną (bańka, większe zagrożenie wojenne, programy rządowe?), kurs USD/PLN nie wzrośnie, no i przede wszystkim czy w tej cenie nie dostałbym w tych okolicach całorocznego domu modułowego 70 mkw na minimalnej działce. Co robić, jak żyć?

#mieszkanie #mieszkania #nieruchomosci #inwestycje #oszczednosci #inwestowanie #oszczedzanie #dom #domy #budownictwo #kredyt2procent #kredyt0procent #kredyt #kredyty



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy to dobra decyzja dla chcącego się usamodz...

źródło: twc216853b97

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja u siebie w wynajmowanym mieszkaniu podzielonym na kawalerki tak zrobiłem z kiblem, że 1 ma normalny kibel a ten nad nim tylko dziurę w podłodze, no i się muszą dogadywać żeby nie korzystali z kibla jednocześnie w swoich apartamentach
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: pytania jaka jest różnica między starym mieszkaniem a nowym - mieszkaniem lepszym zawsze się możesz nacieszyć a nie masz jakichś marzeń które lepiej zrealizować teraz jak masz 35 lat niż jak będziesz miał lat 50 a do których potrzeba pieniędzy?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja u siebie w wynajmowanym mieszkaniu podzielonym na kawalerki tak zrobiłem z kiblem, że 1 ma normalny kibel a ten nad nim tylko dziurę w podłodze, no i się muszą dogadywać żeby nie korzystali z kibla jednocześnie w swoich apartamentach


@Tommy__: tzw. kibel skandynawski
  • Odpowiedz