Wpis z mikrobloga

A to jak wyżej, ale nigdy nie widziałam stacji dyskietek pod B :P


@Nanari: Żeby widzieć B trzeba było mieć w kompie dwie stacje.
Mój 286 zawsze startował z A. 5,25" 1,2MB. Nie umiał z B 3,5" 1,44MB. Dysk dostałem później. Całe 213MB.
Pokazałeś Ipt1 zamiast lpt1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

widziałeś kiedyś dosa? dir cd katalog i MD całość zajmuje 10 sekund. #pdk


@zimowyporanek: @radziuxd Rzeczywiście da radę. Ściągnąłem emuator dosa - DOSBox, zamontowałem folder ze swojego dysku (całego dysku/partycji nie można) i stworzyłem folder LPT1, na co normalnie windows nie pozwala.
stivenus - >Pokazałeś Ipt1 zamiast lpt1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
widziałeś kiedyś dosa? dir cd kat...

źródło: LPT1

Pobierz
@KonwersatorZabytkow:

ze można być młodym informatykiem i po prostu nie wiedzieć, ze to były litery pezypisne stacjom dyskietek?


To wtedy siedzisz cicho i nie wychylasz się brakiem wiedzy, którą po prostu wypada znać. Oczywiście w obecnej pracy jest to kompletnie bezużyteczne, ale to są tak ogólne rzeczy z historii komputerów i IT, że jak ktoś mieni się informatykiem czy programistą, to czym były dyskietki wypada wiedzieć. Szczególnie, że to nie sucha
w sumie chcialem napisac ze jak nie ale rzeczywiscie nie ma tasmy dyskietek gdzie wlozyc, pewnie musiala by byc jakas zmyslna plyta zeby w biosie usb stacje czytala jako A ale w sumie moze czyta? jak jest w windowsie? moze nadal to tak dziala, cd/dvd chyba nadal czyta jako d? czy tam nastepe litery po dysku twardym?

a i b dzialaly (nadal dzialaja jesli ktos ma kompa), mozesz sobie i 2 podlaczyc
@PotwornyKogut: zwyczajowo 3,5” bylo pod a ale nie będę się sprzeczać :) @zimowyporanek teraz zależy o jakiej „wielkości” mówimy. Jeśli mówimy o pojemności(a ja specjalnie użyłam słowa wielkość w odniesieniu do geometrii) to może i masz rację tylko semantyka się nie zgadza dziecino. Nie będziesz tutaj „nobliwej pani „ poprawiać jak nie masz racji ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Pabick: A: i B: nie zależały kompletnie od typu napędu, tylko od kolejności podłączenia na taśmie :)
kolejność zależała od tego czy flop podłączony był przed, czy też po "skręcie" kabla
Poza tym tak jak piszesz można było mieć dowolny config 0 np. 2x 3,5" i bzzz, bzzz, zbzzzzzt, ty, tyty, pym, bzzz - i nagle na ośce wszyscy byli kolegami, bo mogłeś im szybko przegrywać dyskietki bez wachlowania nimi :)
jaką wiertarką xd


@zimowyporanek: dowolną - tak samo działała ręczna, jak i elektryczna
i to święta prawda
dyskietka była zawsze taka sama, ale te do napędów 720k miały otwór blokady zapisu tylko z jednej strony, aby jej użyć w napędzie 1,44 należało zwyczajnie zrobić otwór