Wpis z mikrobloga

pamiętacie te mroczne czasy, kiedy microsoft zapragnął podbić rynek smartfonów i powstało największe, niefunkcjonalne gówno o nazwie windows phone, które bardzo szybko zdechło śmiercią naturalną?

(tak, miałam tę nieprzyjemność używania pożyczonego telefonu z windowsem od ciotki przez tydzień jak mój htc był w naprawie i to był jakiś koszmar)

#heheszki #nostalgia #wspomnienia #telefony #smartfon #windows #microsoft
Zoyav - pamiętacie te mroczne czasy, kiedy microsoft zapragnął podbić rynek smartfonó...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 159
  • Odpowiedz
pod jakim względem niby? to były czasy jak był już android 5.0, który nie wyjebywał co chwilę błędów i był w pełni użyteczny w przeciwieństwie do wp, ogólnie design wp nie był w ogóle przystosowany do smartfonów

@Zoyav: Pod względem płynności i bezawaryjności. Nie ma co się oszukiwać ale wtedy android dopiero raczkował i to co było instalowane można nazwać wersją alpha androida.
  • Odpowiedz
@Zoyav: zajebiste telefony. Szkoda ze Microsoft olał system i #!$%@? na to było i zdechło. Jako daily do dzwonienia, banków i jakiejś pracy biurowej naprawdę dobry sprzęt. Moja lumia robiła naprawdę fajne zdjecia, nawet kilka gierek na to wypuścili. Zal ze juz go z nami nie ma i musiałem kupić #!$%@?, bo apple za drogi, a samsung to android w cenie appla xD W czasach kiedy sensowny telefon z metalowa
  • Odpowiedz
  • 49
@Zoyav mam telefon z tym systemem zakupiony ponad 12 lat temu. Leży w pudle i włączam go co jakiś czas, bo mam na nim ostatnie smsy od mojego ojca który zmarł w 2015 roku. Sentyment do zawartości, ale i telefonu. Prosty, intuicyjny w obsłudze i bez zainstalowanego syfu od producenta.
  • Odpowiedz
@Zoyav: System i telefony były OK ale aplikacje na windows phone były upośledzone, niefunkcjonalne czy w inny sposób niepełnosprawne albo nie było ich wcale.
  • Odpowiedz
@Zoyav w życiu nie miałem lepszego telefonu niż nokia 930 na Windowsie jeśli chodzi o telefony z ery po symbianie. Androidy i iPhone to przy tym gówno nieziemskie było wtedy.
  • Odpowiedz
@Zoyav: Miałem 2, 850 i 920. Lumia 920 wyprzedzała swoje czasy aparatem, ładowaniem USB-C. No tylko nie aplikacjami dostępnymi na nią z czasem :(
MS dał ciała nie ciągnąć tematu.
  • Odpowiedz
@Zoyav: system był bardzo dobry, płynnie działał nawet na najtańszych modelach gdzie android wtedy to był pokaz slajdów. Umarł bo Microshit miał #!$%@?ą politykę dla deweloperów aplikacji i po prostu nie było najpopularniejszych apek typu yt, insta, pakiet google.
  • Odpowiedz
@Zoyav: super był ten system, dynamiczne kafelki, wyglądał kozacko, kolorowo, telefony tez kolorowe, ładne a nie nudne jak samsungi z tego czasu. Aparat tez Nokia wsadzała super do tych wyższych modeli. Bił wszystko inne na rynku. I pamietam jak się integrował z nowym Windowsem 7. Coś co ma Apple Windows próbował wtedy wprowadzać.

System umarł bo za mały był rynek żeby pisac na niego aplikacje, nawet chyba FB messenger nie
  • Odpowiedz
@Zoyav: system był całkiem niezły, tylko M$ nie umiał nakłonić producentów softu, żeby pisali na to swoje apki.

W tamtym czasie Lumia za 500 zł działała płynnie, a telefon z Androidem w tej cenie był przeraźliwie wolny.
  • Odpowiedz
@Zoyav całkiem dobry system, za 500 zł wtedy pamiętam miałem telefon co nie zamulał, czego nie można było wtedy powiedzieć o androidzie.
MS nie pykło przede wszystkim ze względu na zbyt małą ilość aplikacji - nie zdołali przekonać wystarczającej ilości deweloperów do tworzenia apek na ich system
  • Odpowiedz