Wpis z mikrobloga

Proszę o poradę odnośnie #kariera #pracait.

TLDR: dostałem kosmiczną jak dla mnie ofertę i nie wiem czy ją przyjąć.

Mam na UoP obecnie 12,5k PLN na rękę jako taki data analyst / data scientist. Pracuję w firmie, w której mam realną szansę awansować na stanowisko kierownicze, generalnie zbudowałem sobie tutaj reputację i wiem, że w perspektywie kilku lat są wobec mnie tu snute ciekawe plany (przynajmniej na chwilę obecną - oczywiście wszystko się może zmienić). Zadania, które tu ogarniam, bardzo mnie interesują, lubię je i mam możliwość nie tylko klepania kodu, ale też projektowania rozwiązań i uczestniczenia w planowaniu. Pracy realnie dziennie jest czasmi z 4h czasami 8h, nikt nie śmie wymagać tu nadgodzin, a w razie mniejszego obłożenia reszta czasu jest na rozwój albo cokolwiek. Pełna elastyczność jeżeli chodzi o czas pracy - dopóki najważniejsze calle nie są zaniedbane, i nie jestem cały dzień w lesie, to generalnie buduję sobie plan dnia tak jak chcę. Bardzo lubię mojego managera i mój team, generalnie świetna praca.

Mimo to, już tak w ramach nawyku sobie co jakiś czas biorę udział w procesach rekrutacyjnych no i stało się. Dostałem propozycję kontraktu jako freelancer (software developer / data scientist) za "zachodnią" stawkę, tzn. 550 euro / dzień. Miesięcznie wychodzi z 35k PLN na czysto. Oczywiście konieczność przejścia na b2b, kontrakt potencjalnie na 2-3 lata (ale okres próbny 3 miesiące), no ale jeżeli chodzi o finanse, to jest to skok dla mnie i dla mojej rodziny niewyobrażalny. Wszystkie te rzeczy, które wymieniłem wyżej, jak możliwości rozwoju, luzik i spokój, itd, to są niestety kompletne niewiadome.

Co byście zrobili na moim miejscu? Przyjmować ofertę?

#programista12k #programista15k #programista25k #programista30k #programista35k
  • 37
@lab_rat: kwestia tego czy Ci się chce. Tu masz spokój, tam niewiadomą. Tam miesiąc zarobisz tyle co tu w 3, może też być tak że zaoferują Ci więcej jak złożysz wypowiedzenie. Albo idź najzwyczajniej w świecie porozmawiać z szefem, że pracuje się dobrze i w ogóle ale dostałeś propozycję taką i taką i nie wiesz co zrobić, jakie są perspektywy itp...
@lab_rat: Spokojną firmę w której się zagnieździsz, taką jak opisałeś jesteś w stanie znaleźć w max rok, skacząc pomiędzy kilkoma firmami. Więc odpowiedz sobie sam czy jesteś gotów na podjęcie ryzyka i czy jest tego warte. Ja bym na Twoim miejscu ryzykował.
Co byście zrobili na moim miejscu? Przyjmować ofertę?


@lab_rat: spróbować można, nawet jak wytrzymasz 3 miesiące to zarobisz więcej niż przez pół roku w starej xd

tylko mostu nie pal w poprzedniej firmie
@lab_rat: mam podobna sytuacje, daj znac co zrobisz. Ale chyba musisz to obliczyc nastepujaco: 35K*11/12 zeby miec z 20dni wolnego. Co daje juz 32K. No i jezeli masz rodzine to dobrze zabezpieczyc sie chorobowo i cos odliczac. Wszystko zalezy na jakim etapie jestes i czy masz cos zabezpieczone. Ostatnie bardzo wazne gdzie widzisz siebie np. za 10 lat, czy dalej klepiac byc na b2b, czy juz byc w roli leadera co
Miesięcznie wychodzi z 35k PLN na czysto. Oczywiście konieczność przejścia na b2b, kontrakt potencjalnie na 2-3 lata (ale okres próbny 3 miesiące), no ale jeżeli chodzi o finanse, to jest to skok dla mnie i dla mojej rodziny niewyobrażalny. Wszystkie te rzeczy, które wymieniłem wyżej, jak możliwości rozwoju, luzik i spokój, itd, to są niestety kompletne niewiadome.


@lab_rat:
Stawka razy trzy czyli nawet jak wypowiedzą umowę po trzech miesiącach to zarobisz
@lab_rat: Może po prostu pogadaj z obecnym szefostwem i powiedz prawdę, że dostałeś propozycję nie do odrzucenia? Imo szczere podejście zaprocentuje, bo jeśli faktycznie masz tam dobrą renomę, to całkiem prawdopodobne wydaje się, że mogliby wziąć Cię z powrotem, gdyby tam się nie udało, ale gdy się uda, to od razu odczujesz różnicę, bo to tak jak z pierwszą firmą przy OE, że pojawia się duży stres, ale później przy wypłacie
czy dalej klepiac byc na b2b, czy juz byc w roli leadera co odcinac kupony i ogarnia klientow.


@yszty: tak tak, za 10 lat zarabiania x3 (nie chce mi sie liczyc, ale pewnie +1 mln PLN) vs robienie laski klientom za 10 lat. Prychlem

edit policzylem, roznica w zarobkach 20k, 10lat czyli 2 400 000 PLN roznicy XDDDDD
@lab_rat idz do szefostwa aktualnej firmy i jezeli masz oferte na stole od nowej firmy to przestaw proponowane warunki szefostwu i tyle. Jeżeli faktycznie są z Ciebie zadowoleni i maja co do Ciebie realne plany to mysle, ze beda w stanie dac Ci chociaz 25k na fakturze. Pracodawca tez musi walczyc o pracownikow. Wspolczuje sytuacji, bo skoro nie biedujesz, a do tego jestes bardzo zadowolony z obecnej firmy to serio masz rozkminke.