Wpis z mikrobloga

W jakich placówkach mieliście zabieg przegrody nosowej na NFZ? Polecacie/odradzacie? Mam spory problem z bezdechem/chrapaniem/zatokami od momentu urazu nosa. W sumie minęło już parę lat i wypadałoby coś z tym zrobić. Mam mocno skrzywioną przegrodę, do tego nos ucieka w jedną stronę. Czy prostowanie przegrody zmieni też pozycję nosa? Dosyć logiczne wydaje mi się ustawienie nosa prosto, no bo jak wtedy z tą przegrodą? Nos będzie skrzywiony a przegroda ustawiona wzdłuż krzywizny czy prosto w dół ignorując kierunek nosa? Wtedy przecież nie miałoby to sensu bo i tak jedna dziurka miałaby gorszy przepływ powietrza przez krzywiznę, jednak wszędzie gdzie czytam to jest informacja, że operacja przegrody nie zmienia wyglądu zewnętrznego nosa. Pytanie czy to dotyczy rozmiaru, kształtu, garba itd. czy również tego w którą stronę jest skierowany? Właściwie operacja chyba traci dla mnie sens jeżeli przegroda zostanie prosto a nos nie będzie do końca udrożniony bo będzie skierowany w innym kierunku niż przegroda. Będę wdzięczny jeżeli ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami.

#medycyna #bezdechsenny #przegroda #laryngologia #operacja #zatoki #zdrowie #przegrodanosowa #septoplastyka #nfz #chrapanie #sen #bezdech
  • 3
@winterberrysandwich: z tym skrzywieniem nosa nie pomoge, to musi lekarz ocenic, ale jesli ta krzywosc jest wynikiem urazu to oni to moze cos naprostuja - w kazdym razie efektem musi byc droznosc obu dziurek nosa :P
moge polecic szpital wojskowy w Krakowie, mialam operacje w pazdzierniku. oddzial wieje prlem troche ale lekarze i pielegniarki super