Wpis z mikrobloga

I jak tam Wasze elektryki spisują się przy tych temperaturach jakie mamy to jest -15 lub -20 stopni C? :D


hehe sa cieżary nie?

Niech zgadnę zasięg 50 kilometrów bez ogrzewania i najlepiej jezdzic wkoło komina.

Mam nadzieję że teraz właśnie w taką pogodę jeszcze bardziej rozumiecie jak daliście się oszołomić ecoświrom

#ekologia #motoryzacja #zima #tesla #pogoda
  • 94
wojenki o auta przypominają mi trochę te


@walokid: Dawno temu ludzie ostro kłócili sie czy playstation czy xbox
To muszą być te same osoby, minęłą odpowiednia ilość czasu by te wylewające jad brzące podrosły i kupiły cztery kółka by móc toczyć pianę dalej xD
nikt mi nie mówił żebym kupił iPhone bo niszczę świat swoim Xiaomi które za 5 lat zostanie zbanowane tylko sam dokonałem wyboru kiedy i jak chciałem.


@Kupamilosci: nikt z właścicieli elektryków też czegoś takiego tobie o nich nie powiedział. Właściciele tych aut to ludzie, którym z jakiegoś powodu opłaca się mieć elektryka lub jest im tak wygodniej. Nie oni są ekoświrami, którzy narzucają innym jak żyć.
@majk_emigrant odpowiadałem wielokrotnie, wklejałem zdjęcie z kokpitu.
Krótko, temp -10 (więcej nie było bo mieszkam w miejscowości Bjugn, na północ od Trondheim w Norwegii)
Trasa do Brekstad w tą i z powrotem to jest 30 km kosztuje 10% baterii (ograniczenia 50-80)

Trasa na lotnisko w Stjørdal, przez Trondheim, to jest 120 km, kosztuje 37% baterii, część trasy 100km/h miasto 50- chociaż tam jest autostrada pod miastem...

Skoda Enyaq 80, rok 2021 rok,
@majk_emigrant tego trzeba się nauczyć, bo zasięg komputer podaje dość orientacyjnie i prawie nigdy nie jest poprawny. Trzeba bazować na zużyciu średnim w KWh/100km
I tak, przy zużyciu 25 KWh/100km przejedziesz 300km takim np vagiem z baterią 77 KWh, ale tylko jeśli wystartujesz z 100% baterią, po 300km będziesz mieć mały zapas jeszcze.
Jeśli planujesz długą trasę, to najbardziej ładuj baterie do 100 I zaplanuj sobie postój w okolicach 280-300km, ale wtedy
Na razie problem jest właśnie taki, że ciężko zweryfikować fakty.


@majk_emigrant: Jest na YT sporo filmików od ludzi, którzy mają różne samochody, więc nie czują potrzeby spuszczania się nad elektrykiem, który kupili jako zabawkę i mówią jak jest. A jest #!$%@?, jeśli musisz się snuć w cieniu ciągnika z naczepą z wyłączonym ogrzewaniem, a komputer pokazuje ci, że jak dojedziesz do celu, to zostanie ci jeszcze 1%.