Wpis z mikrobloga

I jak tam Wasze elektryki spisują się przy tych temperaturach jakie mamy to jest -15 lub -20 stopni C? :D


hehe sa cieżary nie?

Niech zgadnę zasięg 50 kilometrów bez ogrzewania i najlepiej jezdzic wkoło komina.

Mam nadzieję że teraz właśnie w taką pogodę jeszcze bardziej rozumiecie jak daliście się oszołomić ecoświrom

#ekologia #motoryzacja #zima #tesla #pogoda
  • 94
  • Odpowiedz
@blackghost: wojenki o auta przypominają mi trochę te "który OS jest najlepszy". Auto powinno byc dobrane do potrzeb użytkownika. Elektryki też mają swoje zalety. To że tobie nie odpowiadają to nie znaczy że są beee a wszyscy co je kupują to idioci
  • Odpowiedz
Niech zgadnę zasięg 50 kilometrów bez ogrzewania i najlepiej jezdzic wkoło komina.


@blackghost: panie, jak naładuję na full, to i 200 kilometrów pojadę!
No chyba, że z rodziną na narty, z boxem na dachu - to wtedy nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@walokid: bardzo dobrze powiedziane. Problemem jest "tylko" ogólna narracja o tym, jakie to są samochody dobre dla planety - bo mogą być
  • Odpowiedz
Niech zgadnę zasięg 50 kilometrów bez ogrzewania i najlepiej jezdzic wkoło komina.


@blackghost: 24 kWh/100km dokładnie dzisiaj, średnia z 50k km to 18. Bateria ma ok 80 kWh pojemności. Oczywiście prędkości autostradowe, ogrzewanie na 20, również gdy nie byłem w aucie
  • Odpowiedz
@blackghost Do tej pory wszystkie osoby hejtujace elektryki które udało mi się zweryfikować albo w ogóle nie posiadały aut, albo jeździły 15-20 letnimi gruzami. Okazywało się, że nienawiść do pojazdów elektrycznych nie wynikała u nich przede wszystkim z technologicznej indolencji, ale bardziej z zawiści do bogatych. A jak jest u Ciebie?( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
wojenki o auta przypominają mi trochę te "który OS jest najlepszy".


@walokid: nikt mi nie mówił żebym kupił iPhone bo niszczę świat swoim Xiaomi które za 5 lat zostanie zbanowane tylko sam dokonałem wyboru kiedy i jak chciałem.
  • Odpowiedz
Zgaduj dalej. Żyj swoją iluzją.


@Morgan87: OP pisze złośliwie, ale pytanie jest słuszne, bo chętnie przeczytałbym jak to wygląda w praktyce.

Na razie problem jest właśnie taki, że ciężko zweryfikować fakty. Ani nie znam nikogo kto by miał elektryka, ani nie mam do takiego dostępu choćby na wynajem. Natomiast w internecie mamy tylko wysrywy przeciwników i ochy i achy zwolenników, a jakichś obiektywnych długodystansowych testów użytkowników - nie ma.
  • Odpowiedz
nikt mi nie mówił żebym kupił iPhone bo niszczę świat swoim Xiaomi które za 5 lat zostanie zbanowane tylko sam dokonałem wyboru kiedy i jak chciałem


@Kupamilosci: mnie też nikt nie mówi żebym kupował elektryka i jeżdżę dieslem bo mi odpowiada. Może po prostu przestać czerpać info z grup gdzie są fanboje ekologii i elektryków. A jak potrzebujesz poklepania po pleckach to ja to mogę zrobić. <Pac pac> dobry użytkownik
  • Odpowiedz
  • 0
@kiszczak Pytasz czym jeżdżę? Mazda CX5 2019 r silnik wolnossacy 2 litry ponad 200 linii, spalanie średnie spokojnie około 6L bo nie dałem się choremu downsizingowi silniczki 1.0

@walokid gdzie tym dieslem wjedziesz za niedługo?
  • Odpowiedz
24 kWh/100km dokładnie dzisiaj, średnia z 50k km to 18. Bateria ma ok 80 kWh pojemności


@assninja: no to można zakładać, że jakbyś dzisiaj rano ruszył z pełną baterią to przejedziesz 300km? Bo jednak z pojemnością baterii i zużyciem energii chyba nie jest tak proporcjonalnie i jasno jak z pojemnością baku paliwa i spalaniem.
  • Odpowiedz
@blackghost:

Jak jest taki mroz to wyciagam Panamere albo M2. Tesla sobie stoi bo faktycznie nie chce mi sie jechac ladowac a i zasieg krotszy. W marcu pewnie bede juz jedzil. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@blackghost Nie pytałem czym jeździsz, ale co napędza Twój hejt( ͡º ͜ʖ͡º) zdajesz sobie sprawę, że większość posiadaczy elektryków posiada również auta spalinowe, prawda?( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@kiszczak większość ale powiem Ci coś co Cię zaskoczy: posiadacze elektryków również hejtuja elektryki.

Obejrzyj sobie popularny filmik jak gość jedzie elektrykiem na narty.
Zasięg minus 6 procent, jadą 90km/h oczywiście bez ogrzewania :D ale w sumie byli ciepło ubrani hehe
  • Odpowiedz
Obejrzyj sobie popularny filmik jak gość jedzie elektrykiem na narty.


@blackghost: to był filmik Piotra Dobrowolskiego, to jest stary janusz. Nie powinno się traktować takich opinii poważnie. Jak ktoś ma minimum rozumu to wie, że pomysł wyjazdu na narty elektrykiem przy ich dystansie był po prostu durny.
  • Odpowiedz