Wpis z mikrobloga

I jak tam Wasze elektryki spisują się przy tych temperaturach jakie mamy to jest -15 lub -20 stopni C? :D


hehe sa cieżary nie?

Niech zgadnę zasięg 50 kilometrów bez ogrzewania i najlepiej jezdzic wkoło komina.

Mam nadzieję że teraz właśnie w taką pogodę jeszcze bardziej rozumiecie jak daliście się oszołomić ecoświrom

#ekologia #motoryzacja #zima #tesla #pogoda
  • 94
Niech zgadnę zasięg 50 kilometrów bez ogrzewania i najlepiej jezdzic wkoło komina.


@blackghost: panie, jak naładuję na full, to i 200 kilometrów pojadę!
No chyba, że z rodziną na narty, z boxem na dachu - to wtedy nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@walokid: bardzo dobrze powiedziane. Problemem jest "tylko" ogólna narracja o tym, jakie to są samochody dobre dla planety - bo mogą być tylko pod
@blackghost Do tej pory wszystkie osoby hejtujace elektryki które udało mi się zweryfikować albo w ogóle nie posiadały aut, albo jeździły 15-20 letnimi gruzami. Okazywało się, że nienawiść do pojazdów elektrycznych nie wynikała u nich przede wszystkim z technologicznej indolencji, ale bardziej z zawiści do bogatych. A jak jest u Ciebie?( ͡º ͜ʖ͡º)
Zgaduj dalej. Żyj swoją iluzją.


@Morgan87: OP pisze złośliwie, ale pytanie jest słuszne, bo chętnie przeczytałbym jak to wygląda w praktyce.

Na razie problem jest właśnie taki, że ciężko zweryfikować fakty. Ani nie znam nikogo kto by miał elektryka, ani nie mam do takiego dostępu choćby na wynajem. Natomiast w internecie mamy tylko wysrywy przeciwników i ochy i achy zwolenników, a jakichś obiektywnych długodystansowych testów użytkowników - nie ma.
nikt mi nie mówił żebym kupił iPhone bo niszczę świat swoim Xiaomi które za 5 lat zostanie zbanowane tylko sam dokonałem wyboru kiedy i jak chciałem


@Kupamilosci: mnie też nikt nie mówi żebym kupował elektryka i jeżdżę dieslem bo mi odpowiada. Może po prostu przestać czerpać info z grup gdzie są fanboje ekologii i elektryków. A jak potrzebujesz poklepania po pleckach to ja to mogę zrobić. <Pac pac> dobry użytkownik spalinówek
  • 0
@kiszczak Pytasz czym jeżdżę? Mazda CX5 2019 r silnik wolnossacy 2 litry ponad 200 linii, spalanie średnie spokojnie około 6L bo nie dałem się choremu downsizingowi silniczki 1.0

@walokid gdzie tym dieslem wjedziesz za niedługo?
24 kWh/100km dokładnie dzisiaj, średnia z 50k km to 18. Bateria ma ok 80 kWh pojemności


@assninja: no to można zakładać, że jakbyś dzisiaj rano ruszył z pełną baterią to przejedziesz 300km? Bo jednak z pojemnością baterii i zużyciem energii chyba nie jest tak proporcjonalnie i jasno jak z pojemnością baku paliwa i spalaniem.
  • 0
@kiszczak większość ale powiem Ci coś co Cię zaskoczy: posiadacze elektryków również hejtuja elektryki.

Obejrzyj sobie popularny filmik jak gość jedzie elektrykiem na narty.
Zasięg minus 6 procent, jadą 90km/h oczywiście bez ogrzewania :D ale w sumie byli ciepło ubrani hehe