Wpis z mikrobloga

@WielkiNos może to dziwnie zabrzmi ale 25k zł to wcale nie jest takie bogactwo w Polsce. Od tej kwoty typ pewnie musi odprowadzić jakieś podatki no chyba że ona na czysto podała ile do ręki zarabia a nie tyle co ma na UOP albo na fakturze na b2b. Poza tym on kupił mieszkanie więc pewnie gromadzone do tej pory pieniądze wydał na wkład własny i jeszcze musi jakiś remont opłacić i na
  • Odpowiedz
@Hariel: a ja obstawiam że zarabia bo sama znam takiego typa jak z postu. Po prostu są tacy ludzie co mają #!$%@? na marki a jak jeszcze są skąpi to obdarte ciuchy czy dziurawe łatane buty by mnie nie zdziwiły xd
  • Odpowiedz
@MamMalegoSiurka: Auto nie będzie 2 x droższe tylko 4 albo 6 razy droższe, koszt ubezpieczenia też wzrośnie, a kredyt dodatkowo zwiększy całkowity koszt inwestycji. Nie ma sensu pakować się w kredyt na samochód jak nie korzysta się z niego bez przerwy. Do zrobienia zakupów w zupełności wystarczy.
  • Odpowiedz
Ten opis wygląda jak skrajne skąpstwo a nie rozsądne gospodarowanie pieniędzmi.


@MamMalegoSiurka: rozsądne gospodarowanie pieniędzmi to pozbycie się długów, a nie wyjazdy zagraniczne, nowy samochód, czy markowe ubrania.
Najpierw długi, później inwestycje.
  • Odpowiedz
  • 9
słuchaj moja koleżanka ma 28 lat i konto w banku pocztowym. Specjalnie bo gdyby nie miała i mogła wypłacać sobie hajs z bankomatach to by wszystko wydała, a tak musi iść na pocztę po wypłatę.


@yannikto no i to jest ten drugi typ człowieka. Mam takiego kolegę. Wszystko przewali. Wręcz jakby go bolało, że jakieś pieniądze gdzieś leżą nieużywane.
  • Odpowiedz
@rosso_corsa: Nie kumasz czemu tacy ludzie chodzą w niemarkowych ciuchach. Jak Zucker ubierze bluzę Balenciagi to reklamuje markę Balenciagi. Tylko po co skoro mu za to nie płacą? Nie ma to zupełnie sensu. No chyba że mu dadzą hajs za to ale to będą jakieś grosze w porównaniu z tym ile jest wart. Więc ultra bogaci noszą no name albo swoją własną markę
  • Odpowiedz
W kontekscie tamtego typa przy zarobkach 25k miesiecznie wydade 70k


@Hariel: Czuję się dalej wywoływany do tablicy bo właściwie jestem takim typem. I 70k jak masz hipotekę której chcesz się szybko pozbyć a w głowie to, że musisz zaraz ogarnąć ziemię i zacząć budowę domu bo w kawalerce to gówno a nie rodzinę założysz to samochód nie ma dla mnie żadnej wartości. Nie wyjebię takiej kwoty na fanaberię jak mój obecny
  • Odpowiedz
@WielkiNos: jak zwykle z jednej skrajnosci w druga. Podstawa kultury jest wygladanie schludnie, jak ktos chodzi w starych rzeczach jak obdartus to chocby byl milionerem, szacunku nie wzbudza. I w tym sensie rozumiem partnerke typa - no ciezko jest sie z kims takim bujac po miescie.

A wygladac schludnie przeciez mozna za male pieniadze, nie trzeba wcale isc w skrajnosc i kupowac butow gucci z logiem wysranym na caly but.
  • Odpowiedz
@lexico:

rozsądne gospodarowanie pieniędzmi to pozbycie się długów, a nie wyjazdy zagraniczne, nowy samochód, czy markowe ubrania.


Ale #!$%@?. Tak jakby te wyjazdy to były jakieś #!$%@? miliony. U mnie w kołchozie dupy sobie na wakacje do Egiptu jeździły przy wypłacie w okolicy średniej krajowej. I wcale przez to nie przymierały głodem cały rok potem. Rozsądne gospodarowanie pieniędzmi.
Jak ktoś musi przykręcać maksymalnie kurek przy hajsie 25k to chyba z nim
  • Odpowiedz
Zdziwiłbyś się ile jego ubrania kosztują, wyglądają niepozornie ale są drogie tzw. quiet luxury.


@maciss: No i kolejna kwestia, bogaci mają swoje wersje luksusowych marek właśnie bez logo ale jeszcze lepszej jakości
  • Odpowiedz