Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie poranny zmasowany atak na kuchnie z aneksem.
Prawda jest taka, że aneksiarz na dużym kwadracie gotuje góra 3x w tygodniu, z czego większość dań to jednogarknowce robione pod przykryciem.
A tak to wjeżdża dieta pudełkowa, pyszne czy inny ubereats, albo na leniucha odgrzewa się coś na szybko z gotowców.

Kuchnia to dzisiaj taki rarytasik, ładnie skomponowana, z wyeksponowanymi sprzętami AGD wysokiej klasy, które szczycą się ciekawym designem współgrającym z definicją całego mieszkania lub domu.

Biedaki w kuchniach zamkniętych dupa cicho. Wystarczy obejrzeć kilka Warszawskocentrycznych seriali czy filmów, choćby ostatnią Informację Zwrotną na Netflix by zauważyć, że bogaci ludzie mają kuchnie z aneksem w swoich loftach, a zamykane kuchnie są przedstawiane jako symbol biedy, gdzie jara się fajki i przeżywa załamania nerwowe.

#kuchnia #mieszkaniedeweloperskie #anekskuchenny #gotujzwykopem #takaprawda
  • 30
Ludzie w PRL mieli więcej pomieszczeń

Co za wierutne bzdury. Mieszkania miały więcej pomieszczeń przy porównywalnym metrażu,


@sidhellfire: xDD, pierw piszesz że bzdury a za sekundę że mam rację, że tak, miały więcej pomieszczeń.
Was dzbanków są tu setki.
Kiedyś mieszkania miały więcej pomieszczeń a hołota nie miała internetu, były czasy, nie ma czasów ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ
@arinkao może inaczej wytłumaczę księżnej dzbanicy (choć zaraz mi zarzucisz mansplaining)

Mieszkania o takiej samej ilości pokoi miały metraż o 20% mniejszy niż współczesne, ale za to nie mieszkała tam samotna kociara, czy parka, ale rodzina 2+2. Może i salon miał tylko 12m, a do sypialni nie mieściło się łóżko 160x200 inaczej jak pod ścianą, ale za to była PRESTIŻOWA kuchnia w kształcie wagonu i skromna łazienka.

Do drugiej części mojego komentarza
@arinkao niedawno ktoś chwalił się urbanistyczną perełką w postaci "Osiedle za Żelazną Bramą"

Standard zabudowy jest zróżnicowany, poszczególne budynki zawierają mieszkania różnej wielkości. W każdym budynku posiadającym 420 mieszkań jest po 210 mieszkań typu M2 (27 m²) i 210 mieszkań typu M3 (39 m²). W każdym budynku posiadającym 300 mieszkań jest po 240 mieszkań typu M4 (48 m²) i po 60 mieszkań typu M5 (57 m²). (sic!)


Dla porównania typowe M2 ma
Panie ktore sprzataja moje mieszkanie troche smieszkuja, ze z kuchni scieraja kurz, a nie zabrudzenia z tluszczu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Iskaryota
Bogaci ludzie mieszkają też w domach po 250m i #!$%@? mają w takie ograniczenia. Robią sobie kuchnię w pomieszczeniu naprzeciwko jadalni i sraja na jakieś aneksy lol.
@Iskaryota: jestem zadowolona z oddzielnej kuchni, mogę się zamknąć, puścić jakieś techno i sobie sprzątać/gotować w spokoju. Ale to wszystko kwestia gustu i możliwości, więc bardzo się cieszę, że mam pod tym względem jak chcę
A tak to wjeżdża dieta pudełkowa, pyszne czy inny ubereats, albo na leniucha odgrzewa się coś na szybko z gotowców.


@Iskaryota: ja #!$%@?ę, i wy tak żyjecie? Na co dzień? Bleh.
@bigos555: Po względem kuchni - tak,widać że potrafisz czasami coś przeczytać ze zrozumieniem. Większość ludzi ma gówniane i małe aneksy i nie bede 200 razy powtarzać dlaczego bo jakiś nieogar nie rozumie.