Wpis z mikrobloga

@affairz: To nie historia rynku nieruchomości a raczej inflacji i wzrostu gospodarczego. Ceny mieszkań są uzależnione od możliwości zarobkowych a cena metra w relacji do zarobków bardzo nie wzrosła. Ludzie zarabiają więcej to są skłonni wydać więcej na mieszkania.
No ja np wliczam do historii rynku nieruchomości sytuacje gdzie coraz więcej osób które mają po 6 mieszkań i mogą kupować więcej a z drugiej strony coraz więcej osób z klasy średniej (czy jeszcze istnieje) nie stać na własne M.


@Turkotka: No fajnie, ale twarde dane tego nie pokazują.

To co obserwujesz to inflacja, a co za tym pozorny wzrost zarobków i osoby które kiedyś uznałabyś za biednie dziś w Twojej
Pobierz TheDziobaker - > No ja np wliczam do historii rynku nieruchomości sytuacje gdzie cora...
źródło: Screenshot 2024-01-05 at 20.55.11
@affairz: >90% Polaków poparło dalsze regulacje i wymogi zwiększające ceny mieszkań (dla naszego dobra oczywiście, urzędnik musi decydować przecież jakie masz okna), poparło sztuczne pompowanie cen przez kredyt 0/2%, popiera politykę klimatyczną UE, więc o co pretensje?
@affairz: pamiętam jak byłem na studiach to w Krakowie sprzedawali mieszkania po 4400zl za metr, szedłem ma zajecia i mówiłem: aale drogo, to taniej można dom postawić...