Wpis z mikrobloga

Rynek doskonale wie, że ten program oznacza dalszą pompę. Tylko niektórzy na wykopie się oszukują.


gdyby rynek wiedzial, to chyba nie byloby zandego spadku ilosci budow, skoro wszystko z palcem w doopie sprzedam pod program z odjechana marza - to po co sie ograniczam?.... hmmm?

@Yuri_Yslin:
Deweloperzy balansują podażą, by zachować bardzo wysoką marżę. Po co budować 400 bloków z marżą 20%, gdy lepiej wypada 200 bloków z marżą 40%?


bo i tak sie WSZYSTKO sprzedaje?..... wg mnie najlepiej sprzedac 400 blokow z marza 40% tak jak dzis, czy sugeruejsz ze gdyby mieszkal bylo troche wiecje to ich ceny by spadly przy takim ssaniu wywowalnym dopalaczem o ktorym oczywscie mityczny rynek wiedzial.... wiedzial wiec sam chcial mniej zarobic....
wg mnie najlepiej sprzedac 400 blokow z marza 40% tak jak dzis, czy sugeruejsz ze gdyby mieszkal bylo troche wiecje to ich ceny by spadly przy takim ssaniu wywowalnym dopalaczem o ktorym oczywscie mityczny rynek wiedzial.... wiedzial wiec sam chcial mniej zarobic.... tak?


@del855: Nawet mieszkania nie są wolne od wpływu nadpodaży. Więc tak, jeśli będzie mnóstwo wolnych mieszkań, to ktoś się wyłamie i ceny zaczną spadać.

To nie jest w
Nawet mieszkania nie są wolne od wpływu nadpodaży. Więc tak, jeśli będzie mnóstwo wolnych mieszkań, to ktoś się wyłamie i ceny zaczną spadać.


ale od pol roku ten probelm nie istnieje a zapowiedz nowego prorgamu to podtrzymuje, wiec powoluejsz sie na roziwazanie probelmu ktory nie istnieje, za to obniza zyski....

GDYBY bylo tak, ze mieszkan jest wiecje niz chetnych to tak, ale my nie mamy tej sytuacji, obnizenie podazy obniza wypracowany zysk....
jw - mowisz o sytuacji przewagi podazy nad popytem, a ponoc rynek WIE ze to nie nastapi - a mimo to sam ucina sobei zyski... make sens...


@del855: Deweloper wie najlepiej i optymalizuje. Ponownie - chyba wiesz, że często mieszkania są oddawane pionami lub piętrami. Wiesz, czemu? Bo powoduje to sztuczne braki dostępności.

Prosty przykład, czemu deweloper woli rozciągnąć sprzedaż w czasie (a przecież przy niezerowej inflacji czas = pieniądz), niż
Deweloper wie najlepiej i optymalizuje.


XD

i Ty tak na powaznie?.... a to taki deweloper zlotej 44 tez dobrze wiedzial co robi?..... pewnie wiedzial, tylko... tylko sie celowo pomylil...

GDYBY jakokolwiek firma, juz nawet nie wszech wiedzacy deweloper, wiedziala najlepiej - to chyba nigdy by zadna nie upadla? W zwiazku z tym mamy np. siec piekarni Janusz z czasow Mieszka 1, albo siec mlynow "Jan Pawel" co ma 700 lat.... bo przeciez
@del855:

i Ty tak na powaznie?....


@del855: no nie, jaja sobie robię, deweloper też robi tak dla żartów. Co to za durne pytanie i po co te iksdeki? Weź pisz do Spravii albo Robyga że są debilami i że powinni wybudować od razu 10 etapów + wszystkie budynki oddać jednocześnie a nie bawić się w fragmentację oferty. Wiesz lepiej, koniec dyskusji.


mam napisac 10. raz ze obecnie NIE MA TEGO
no nie, jaja sobie robię, deweloper też robi tak dla żartów. Co to za durne pytanie i po co te iksdeki? Weź pisz do Spravii albo Robyga że są debilami i że powinni wybudować od razu 10 etapów + wszystkie budynki oddać jednocześnie a nie bawić się w fragmentację oferty. Wiesz lepiej, koniec dyskusji.


nie istnieja nieomylni ludzie, tak samo jak nie instnieja nieomylne firmy, sugerowanie ze "rynek wie" i robi "najlepiej"
nie ma zadnej magicznej wiedzy widzimy kazdego dnia


@del855: No ale są jakieś praktyki branżowe. lepsze, gorsze - najwyraźniej ktoś uznał, że tak się opłaca. Nie mnie oceniać.

Rozmowa jest o obnizeniu podazy rok temu, mimo posiadania wiedzy ze bedzie bk2 i sie pdobije ceny i bedzie sprzedawac i wiecje i drozej.


@del855: Nie wiem, czy rynek naprawdę wierzył w bekę. Nie znam powiązań między politykami a deweloperami. Naprawdę trudno
No ale są jakieś praktyki branżowe. lepsze, gorsze - najwyraźniej ktoś uznał, że tak się opłaca. Nie mnie oceniać.


to jest CO INNEGO, niz mowiles na poczatku, gdzie jasno napisales ze rynek wie lepije, a nawet najlepiej.... a wiedza tyle co inni, nie liczac lapowek itp - guzik wiedza co za rok bedzie, bo jakby rok temu wiedzieli co sie dzis dzieje, to cos czuje ze jednak budowaliby dalej.....


Rozmowa jest o
gdzie jasno napisales ze rynek wie lepije, a nawet najlepiej...


@del855: No ale jeśli nie rynek, to kto? My? Narkun? Buda? Kaczyński? Hetman?

Przecież cenniki, strategie sprzedaży, etc. powstają w biurach deweloperów. To niby kto według Ciebie wie, jak nie oni?

Upadki, etc. się zdarzają z wielu powodów, m.in. niezależnych od dewów (kryzysy, przelewarowanie, odcięcie kroplówki typu beka którą ktoś wliczył w opłacalność, etc.). To zawsze jest balansowanie ryzyka i profitu,