Wpis z mikrobloga

#macbook #apple #macmini #technologia #hardware

Witam Mirki, chce przeskoczyć z Windowsa desktopa z parametrami ryzen 1600af, 64gb ram ddr4 3600 + gtx 1660super na MacMini.

Głownie tworze w Photoshopie grafiki 2d rastrowe i ilustratorze wektory, dodatkowo trochę zajmuje sie frontendem (ale do tego raczej starczy nawet 8gb ramu). W każdym razie nie wiem w jaki zestaw dokładnie celować, często obrabiam duże pliki, soft Adobe z optymalizacją nie ma dużo wspólnego i żre wszystko co mu się da, a po przeskoku na windows z 32 gb ram na 64 nie czuję nawet różnicy.

Do rzeczy zastanawiam się nad:
1) MacMini M2 24/512
2) MacMini M2 Pro 32/512
3) MacMini M1 Max 32/512
4) MaxMini M2 Max 32/512
5) MacMini M2 Pro 16/512
6) MacMini M1 Ultra 128/1TB

Nie wiem czy numer 6 w ogóle brać pod uwagę, nie obrabiam video i wątpie aby 128GB ramu było mi potrzebne.
Znajdzie się ktoś ogarnięty i doradzi?
  • 4
na MacMini.

Głownie tworze w Photoshopie grafiki 2d rastrowe i ilustratorze wektor


@jbiccc: xxxxD
Nigdy nie korzystałeś z Adobe na Makach i to na takich mini robakach? Autentycznie jakie są motywacje dla takiego pomysłu :D
  • 0
@Saeglopur: Nie korzystałem z Adobe na Macu, miałem m1 16gb przez chwile aira, ale w sumie nie testowałem bo brakowało mi softu kompatybilnego z serią M na czasy jej premiery, obecnie jest pełna kompatybilność, poza tym motywuje mnie na pewno energooszczędność bo o ile 4h dziennie na kompie to nie jest koszt, o tyle 12h już robi przy moim sprzęcie patrząc na średnie tdp - na macu mini/studio nawet na 100%