Wpis z mikrobloga

Czy jest coś mniej sensownego niż zakup domu/mieszkania przez parę z dzieckiem a potem wyjazd faceta za granicę gdzie #!$%@? na kredyt?

Znam od cholery takich historii i mnie to przeraża xD Koniec końców nie ma z tego ani rodziny, ani facet nie ma nic z tej nieruchomości i często nawet nie widzi jak ten guwniak staje na nogi czy wymawia pierwsze, koślawe słowo.

Ja bym wolał już pożyć trochę skromniej ale jednak spędzić to jedno życie z rodziną a nie pakować się w kredyty po milion i jechać tysiąc kilometrów na to pracować

Jeśli są tu takie osoby to ciekawi mnie wasz punkt widzenia, dla mnie to abstrakcja totalna

#nieruchomosci #emigracja
  • 94
@erni13:

Magazyn. Od stycznia 2024r. w Centrum Dystrybucyjnym, w którym będziesz pracować, wynagrodzenie na stanowisku Magazyniera waha się w granicach 5050 – 7570 zł brutto miesięcznie na początek

Chyba masz trefne źródło
@erni13: U mnie w domu taka sytuacja, że w sumie dom już stoi, a ojciec i tak dalej jeździ za granicę i więcej go w moim życiu nie było niż był.
Wieczne pretensje, z matką się nie dogadują, ale idea rozwodu nigdy w ich mózgach nie zaistniała. Tak samo nie pomyśleli o jakiejś terapii, żeby poprawić relacje.
I tak się tkwi w toksycznym środowisku.
@erni13: jeżeli to nie jest sytuacja gdzie mieszkają sobie, jest dziecko i np. żona choruje, a mąż traci pracę i desperacko jedzie zagranicę zapieprzać (takich scenariuszy trochę słyszałem), to równie dobrze mogą się od razu rozwieść i niech jej płaci alimenty.

A jeżeli w planach jest od początku, że on będzie pracował zagranicą to dobrze tak cuckowi. Normalnie powinien zrobić tak, że on jedzie, załatwia mieszkanie itd i ona z dzieckiem
@statystyczny_yt: Ten mit o 2% bezrobociu uwielbiam. Szkoda, że jako "pracujący" liczą się ci na rencie, zasiłkach pielęgnacyjnych, uczniowie, studneci i masa innych przypadków. W rzeczywistości bezrobocie w PL to bliżej 15%.
@erni13 Hah kiedyś też był jakiś kolo co się kłócił, że w PL jest tak zajebiście teraz, że do DE czy NL nie ma sensu jeździć i że na byle magazynie czy kasie płacą 5k jak poprosiłem o jakieś
@erni13: o toto mityczne 10k xD, przykładowo na produkcji w januszexie chlopaki kręcą się podobnie koło 4k, próbowałem w cnc, ale też powyżej 5-6k nie wyskoczę więc nawet jakbym chciał to i tak lipa w tym momencie
@erni13: Prosta sprawa nie każdy chce #!$%@?ć w polsce za np. 4/5k na rękę jak może mieć 15/20k na rękę zagranica. Dużo jest spoko zawodów gdzie wracasz i masz np, miesiąc płatnego wolnego albo tydzień czy dwa ciągiem. Lepiej być np. 7 dni ciągiem w domu i dużo więcej zarabiać niż tylko dwa dni na tydzień bo i tak musisz w pl od poniedziałku do piątku walić po 12h żeby spłacić
@Marvel7 a jakie to zawody? Bo jestem ciekaw gdzie taka różnica? Przy zawodach inżynierskie i informatycznych różnice np w niemczech, UK czy innych nie są duże względem Polski. Miałem wiele ofert ale prawdę mówiąc w ogóle mi się nie opłacało. Mimo ciut większych zarobków, wynajem tam mieszkania by żyć jak człowiek, koszty dojazdów do Polski i inne zyski i straty i wychodziło że może wyjdę 2-3k pln do przodu. Gówno warte względem
Ostatnio znajomy mojej mamy wrócił ze Szwajcarii do Polski, piękny dom spłacony, dzieciak już ma 15 lat. Chłop pomieszkał 7 miesięcy i rozwód bo się nie dogaduje z rodziną xD


@erni13: kurde, jak na 15 lat to piszesz całkiem dojrzale, ale nie mów o tacie "znajomy mamy" bo będzie mu przykro.