Wpis z mikrobloga

Czy jest coś mniej sensownego niż zakup domu/mieszkania przez parę z dzieckiem a potem wyjazd faceta za granicę gdzie #!$%@? na kredyt?

Znam od cholery takich historii i mnie to przeraża xD Koniec końców nie ma z tego ani rodziny, ani facet nie ma nic z tej nieruchomości i często nawet nie widzi jak ten guwniak staje na nogi czy wymawia pierwsze, koślawe słowo.

Ja bym wolał już pożyć trochę skromniej ale jednak spędzić to jedno życie z rodziną a nie pakować się w kredyty po milion i jechać tysiąc kilometrów na to pracować

Jeśli są tu takie osoby to ciekawi mnie wasz punkt widzenia, dla mnie to abstrakcja totalna

#nieruchomosci #emigracja
  • 94
  • Odpowiedz
@erni13: Jest jeszcze lepiej - dużo z takich żon nie zdaje sobie sprawy, że mąż jest na cały etat pół mężem i pół litra. Pracowałem kiedyś z ojcem i synem, gdzie mama zaczynała bać się o ojca, bo niedługo miał przejść na emeryture, a wolny czas potrafił spędzać tylko pijąc wódke i czy "mu tak nie zostanie". Ale akurat Andrzejek uprawiał szachy 5D i jak tak sobie o nim pomyślę to
  • Odpowiedz
@erni13: często faceci wiążą się z kobietami których nienawidzą bo "teraz to już nie znajdę kobiety" i "wypada się ożenić" potem uciekają za granicę żeby wydłużyć sobie bycze lata.
  • Odpowiedz
@erni13: znam kilka takich rodzin gdzie facet albo siedzi miesiącami za granicą albo zjeżdża na weekendy.

Kilka takich zaraz po powrocie faceta na stałe do domu zaraz się rozwodzi i facet zostaje sam w ogromnym domu którego nie idzie sprzedać.
  • Odpowiedz
@Loloman: this. Wyjechalem dla funu jako programista do NL, gdyby nie różowa która poszła do roboty (ona za 3x większą stawkę niż w Polsce, fakt) to by to wychodziło słabiej niż w PL xd. Wróciliśmy po roku.Najlepsy układ dla it guya to praca w PL i kontrahent płacący w Euro. Dla nich 60-70 eur/h to zajebisty interes
  • Odpowiedz
@pumba320 elektryk 30 zł? Jako kto i gdzie? Bo nie uwierzę że elektryk z uprawnieniami zarabia mało. To zawód na którym akurat robi się bardzo dobry hajs. Czy nawet jako zwykły elektryk od remontów. Kasy tutaj jest w cholerę. Za 30 zł to nie wiem czy elektryk to się schyli w ogóle...
  • Odpowiedz
@szmichal 3x, ale co z kosztami życia? I jakością życia? Czy sumarycznie z Twoimi zarobkami zarabialiście realnie lepiej? Na tyle by było warto? W sensie wiem że nie bo wróciliście, ale dokładnie tak bywa. Trochę więcej ale często więcej no 2x można dostać i w Polsce jak człowiek poszuka. W szczególnsoci jak jest gotowy do przeprowadzki tylko dziwnie jak ktoś gotowy jest do przeprowadzki to myśli o zagranicy. A w Polsce można
  • Odpowiedz
Ja bym wolał już pożyć trochę skromniej ale jednak spędzić to jedno życie z rodziną a nie pakować się w kredyty po milion i jechać tysiąc kilometrów na to pracować


@erni13: no i dlatego do końca życia będziesz biedakiem. Prawdziwy facet chce wszystkiego co najlepsze dla swojej rodziny. Kosztem siebie. On będzie #!$%@?ł za granicą ale przynajmniej żona i dzieci będą żyć na poziomie. Poza tym zwykle ci ludzie wracają do
  • Odpowiedz
@erni13: Słuchaj znam typków, którzy tak budowali wielki dom- pracowali za granicą lub w Polsce na 2 etaty, a w wolnym czasie sami wykańczali środek czy nawet robili elewację na zewnątrz z ociepleniem. Najczęściej żona doprawiała rogi i jak już stary wykończył dom to jeb papiery o rozwód i alimenty- Jeden typek nawet spalił nowo wybudowany dom. ¯\(ツ)/¯
W rodzinie mam typa, który pracuje zagranicą- budują się w Polsce, a żona
  • Odpowiedz
@Loloman: Jakość życia top, mieszkaliśmy w Amsterdamie i to jak fantastyczne jest to miasto do przemieszczania się, podróży to w pale się nie mieści. W 30 min jesteś w stanie rowerkiem śmignąć na drugi koniec miasta. Nic dziwnego że to jest ich główny środek transportu. Jest tak płasko że pe*ałowanie jest efortless. Also, sama Holandia jest dobrze skomunikowana z państwami ościennymi i w 90 min możesz być w Belgii, w 2h
  • Odpowiedz
W Niemczech stawki są bardzo spłaszczone zarobki 1700 trzeba umieć cokolwiek ale żeby zarobić 3k już jest trudno, zwykle specjaliści zarabiają 2,2-2,5k czyli tyle co u nas więc porównaj np. polska płace spawacza i to samo w Niemczech albo kucharza to się nie kalkuluje


@statystyczny_yt: To chyba mówisz o Polakach pracujących przez złodziejskie polskie firmy pośredniczące? Fachowiec z Niemczech typu elektryk spokojnie zarobi 20 euro netto na godzinę. xD
  • Odpowiedz
Czy jest coś mniej sensownego niż zakup domu/mieszkania przez parę z dzieckiem a potem wyjazd faceta za granicę gdzie #!$%@? na kredyt?


@erni13: tak, mieszkanie w ciasnym mieszkaniu u jej matki razem z jej siostrunią
  • Odpowiedz
@Loloman: Sorry że znowu osobny komentarz ale wykop nie pozwala mi edytować...
Sprawdziłem sobie teraz średnie zarobki elektryka i jest to 5800 brutto, czyli te 30zł netto o których mówię to i tak powyżej średniej.
  • Odpowiedz
@erni13:

Czy jest coś mniej sensownego niż zakup domu/mieszkania przez parę z dzieckiem a potem wyjazd faceta za granicę gdzie #!$%@? na kredyt?


niesensowne i przykre. Zjawisko wyjazdu jednego rodzica za praca na zachod bylo bardzo powszechne szczegolnie po wejsciu Polski do UE. Do tego stopnia, ze ukuty zostal nawet termin o dzieciach takich osob - "eurosieroty".
  • Odpowiedz
@erni13 a myślisz, że wyjazd to po co jest? To jest pretekst żeby się odseparować. Na temat powodów nie będę się rozpisywał, bo co człowiek to inny powód
  • Odpowiedz
@erni13: Ale czy wyjazd za granicę jeszcze się opłaca? Jeszcze te kilka, kilkanaście lat temu to rozumiem, ale teraz ta przepaść pomiędzy nami a zachodem już się wyrównuje. Zakładam też, że jeżeli ktoś dostaje kredyt na kilkaset tysiecy na nieruchomość, to znaczy że tutaj jest w stanie zarobić więcej niż minimalna.
  • Odpowiedz