Wpis z mikrobloga

Jeśli kobieta wybiera w życiu karierę i w wieku 38 lat zdaje sobie sprawę, że już za późno na założenie rodziny to czyja to wina?

Jej samej? Nie!!! To wina braku prawdziwych mężczyzn!

Tymczasem wydaje mi się, że prawdziwi mężczyźni nie chcieli słuchać żali, że nikt nie będzie decydował o jej ciele, bo ona chce robić karierę w hr i być zwyzywanymi od szowinistycznych, patriarchalnych świń ( ͡º ͜ʖ͡º)

#logikarozowychpaskow #pieklomezczyzn #feminizm #niebieskiepaski #p0lka
WielkiNos - Jeśli kobieta wybiera w życiu karierę i w wieku 38 lat zdaje sobie sprawę...

źródło: temp_file2837922236993077430

Pobierz
  • 86
  • 0
lepiej tak niż zostać samotną madka, takie moje zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dzoanakurpa czy ja wiem. Jak dla mnie wszystko ma plusy i minusy i do wszystkiego się idzie przyzwyczaić. Równie dobrze ta kobieta mogłaby się czuć oszukana, że nie zrobiła wielkiej kariery tylko ma pracę w korpo jak 95% ludzi i po prostu może jej się wydawać, że gdyby miała dzieci to by się czuła lepiej.
@AlienFromWenus @WielkiNos

Po dłuższym przemyśleniu dochodzę do wniosku że problem jest nastpemujacy:

Kobiety chcą być "silniejsze" od mężczyzn, a jednoczenie pragną mężczyzn "silniejszych" od siebie. Co kłuci się już w założeniach, a co dopiero w realizacji - co też wcale mnie nie dziwi, że dla kobiet ma to sens.

Nie ma logiki tam gdzie emocje są najważniejsze.
@WielkiNos najpierw feministki narzekają na toksyczna męskość. Walczą z patriarchatem i z panowaniem mężczyzn a później się żalą że "nie ma prawdziwych mężczyzn i że nie kontrolują już świata." Ale #!$%@? akcja. To trochę pocieszające bo okazuje się że większość ludzi to debile. Już na prawdę przestałem się przejmować czymś co ktoś mówi o mnie. I tak najprawdopodobniej jest debilem xd
@WielkiNos: o mężu i dzieciach to się myśli raczej w okolicach 25-30 roku życia, a nie w wieku 38 lat xd
do 35 roku życia można myśleć o mężu bez dzieci, a 38, 40 to jest koniec dla kobiety. Facet chce mieć atrakcyjną partnerkę, żeby mu się podobała i pociągała, jak laska jest zadbana to po 40 już przestaje być atrakcyjna. więc dlaczego facet miałby brać 40tkę jak może szukać wśród
@WielkiNos: „kariera”, penwie otworzyła swoją firme albo została dyrektorem GE na Europę wschodnia. Aaaaaa nie, przestała być młodszym specjalista i została po prostu specjalista HR. Nie, No spoko kariera.
Walczą z patriarchatem i z panowaniem mężczyzn a później się żalą że "nie ma prawdziwych mężczyzn i że nie kontrolują już świata."


@Simfecstio: Czy to te same kobiety?

To nie żadne robienie kariery ale lenistwo i konsumpcjonizm.


@Herubin: Co jest złego w tym, żeby nie dojebywać sobie dodatkowych obowiązków w postaci dzieci? I jednocześnie móc pozwolić sobie na zakup rzeczy, które się chce?
@niochland: Zwisa mi co sobie ktoś tam wybiera i nie o to chodzi a o to całe pieprzenie wyjaśniające decyzję. Zamiast powiedzieć nie chce mieć dzieci to rzucane są żałosne teksty o jakichś karierach, braku pieniędzy i innych bzdurach. Pod tym kątem więcej mam szacunku do antynatalistów którzy jasno przedstawiają swoje poglądy od normickich wyjaśnień z dupy.

I jednocześnie móc pozwolić sobie na zakup rzeczy, które się chce?


Choć akurat to