Wpis z mikrobloga

Pisałem swoją grę w C++ przez 10 lat - taki Hotline Miami z multi. Dziś gram w nią z kumplami na Steamie, a mojego kodu użył Assassin's Creed i spółka produkująca drony. To wielki dzień dla mnie Mirki.

Zagrajcie - jest za darmo na Steamie. Jak się spodoba zostawcie reviewa i gwiazdkę na GitHubie dla zasięgów ( ͡º ͜ʖ͡º)

Napisałem to bez silnika, od zera. Wszystko w NeoVimie bez autokompletowania. Wspominałem że używam Archa?

Trud który przeszedłem jest nie do opisania. W międzyczasie pracowałem zdalnie żeby się utrzymać. Oszczędzałem, żeby móc więcej pracować nad swoją grą. Traciłem i mnożyłem kasę na giełdzie, dzięki czemu już 2 lata nie muszę pracować, i zajmuję się tylko tym. Codziennie rano, niczym mityczny niezatrudniony kumpel, chodzę do lasu i w góry na chwilę odpoczynku w ciszy. Mimo wszystko nie mogę z czystym sercem polecić tworzenia gier, przynajmniej na własną rękę. Musisz być gotowy poświęcić wszystko.

Jak chcecie pogadać dłużej, zawsze jestem dla was na hypersomniowym Discordzie.

#programowanie #cpp #opensource #gamedev #hypersomnia
bob-pager - Pisałem swoją grę w C++ przez 10 lat - taki Hotline Miami z multi. Dziś g...
  • 86
  • 20
a pracowałeś jako kto? wystarczająco odłożyłeś aby nie pracowąć?

Pracowałem jako programista. Moim ostatnim zleceniem na którym najwięcej zarobiłem była mini-gra dla PUBG: https://www.youtube.com/watch?v=tSP5P0QGWa4
Zakodziłem tutaj AI bossów i zdecydowaną większość mechanik gameplayu.

rodzina dzieci na utrzymaniu?

Panie. 28 lat, nietrzymający, obok kobiety nie stałem. Jestem sam więc nie mam żadnych wydatków oprócz czynszu i jedzenia, nie mam nawet samochodu. Staram się za to pomagać rodzicom jak mam jakąkolwiek nadwyżkę, nadpłaciłem im
https://www.youtube.com/watch?v=tSP5P0QGWa4


@bob-pager: gratuluje, wygląda mega. Ostatnio nie gram za dużo ale w weekend może odpale :)
Ogólnie mega podziwiam ale ja bym tak nie potrafił. Również uważam programowanie za zajawke ale, żeby coś klepać przez 10 lat i nie czerpać z tego korzyści finansowych to trzeba być szalencem. To nie jest hobby jak siłownia czy piłka nożna gdzie człowiek wyskoczy i odpocznie od pracy przynajmniej dla mnie.
@bob-pager: Ubisoft się z tobą jakoś kontaktował? Zapłacił? Czy to open source i sie dowiedziałeś że tego użyli z napisów? :D

Gratki, gierka wygląda mega, leci na listę. Chciałbym kiedyś zrobić taką fajną gierkę, myślę o Godocie.
  • 12
@dilven:

gratuluje, wygląda mega. Ostatnio nie gram za dużo ale w weekend może odpale :)

Ta gra z filmiku niestety już nie jest dostępna, to był tylko krótki event :( A szkoda, bo wyszła naprawdę fajnie, np. ten streamer miał mega frajde: https://clips.twitch.tv/InventiveLaconicHawkTheRinger-AlCKchgmK_HSwkMS

@Alabazam

Ubisoft się z tobą jakoś kontaktował? Zapłacił? Czy to open source i sie dowiedziałeś że tego użyli z napisów? :D


Kod o którym mowa - rectpack do
  • 4
@wygryw50k

gratuluję, wygląda to naprawdę imponująco. ile ci płacili na tym etacie i w co inwestowałeś, że w wieku 28 lat nie musisz już pracować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Zależy od zlecenia, ale średnio tak 16k na miesiąc. Zaczynałem oczywiście od takich po 4-8k. Potem bywały zlecenia po 20k, miałem też jedno za 30, ale to naprawdę był wielki fart.

Podczas covida kupiłem ubite akcje turystyczne i z
@bob-pager: Gratki, podziwiam.

Jest szansa na jakiś zarobek z tej gry? Teoretycznie - możesz tam podpiąć jakieś reklamy albo może przez Steama się na tym jakoś zarabia? Nie znam się na tym kompletnie dlatego pytam. :)