Wpis z mikrobloga

Pisałem swoją grę w C++ przez 10 lat - taki Hotline Miami z multi. Dziś gram w nią z kumplami na Steamie, a mojego kodu użył Assassin's Creed i spółka produkująca drony. To wielki dzień dla mnie Mirki.

Zagrajcie - jest za darmo na Steamie. Jak się spodoba zostawcie reviewa i gwiazdkę na GitHubie dla zasięgów ( ͡º ͜ʖ͡º)

Napisałem to bez silnika, od zera. Wszystko w NeoVimie bez autokompletowania. Wspominałem że używam Archa?

Trud który przeszedłem jest nie do opisania. W międzyczasie pracowałem zdalnie żeby się utrzymać. Oszczędzałem, żeby móc więcej pracować nad swoją grą. Traciłem i mnożyłem kasę na giełdzie, dzięki czemu już 2 lata nie muszę pracować, i zajmuję się tylko tym. Codziennie rano, niczym mityczny niezatrudniony kumpel, chodzę do lasu i w góry na chwilę odpoczynku w ciszy. Mimo wszystko nie mogę z czystym sercem polecić tworzenia gier, przynajmniej na własną rękę. Musisz być gotowy poświęcić wszystko.

Jak chcecie pogadać dłużej, zawsze jestem dla was na hypersomniowym Discordzie.

#programowanie #cpp #opensource #gamedev #hypersomnia
bob-pager - Pisałem swoją grę w C++ przez 10 lat - taki Hotline Miami z multi. Dziś g...
  • 86
@trusiu23

jaką strategię stosowałeś przy inwestycjach giełdowych i w jakie assety inwestowałeś?


1. Czekać na coś czego jesteś pewien jak własnej matki i wtedy wchodzić po same pachy. Grać tylko na rzeczach których jesteś absolutnie pewien.
2. Kup taki projekt, który ma tak dobry pomysł, że gdyby nikt go nie robił, to sam natychmiast byś założył taki biznes.
3. Kasę którą przeznaczasz na giełdę, włóż w jedno aktywo/jedną hipotezę. Nie masz czasu/głowy
@test30:

dobrze, że wiele platform, duży zabawy z takim release jest? używasz jakiegoś narzędzia do budowania tego na wielu?


CMake jest dokładnie takim narzędziem. Plik, który czytasz - CMakeLists - jest skryptem dla tego programu i on ma w sobie wszystkie ify które zmieniają sposób budowania gry w zależności od platformy - windows, linux lub macos.

ile ewolucji przechodziła gra? chciałbyś uchylić rąbka zajemnicy?

Rewolucji w architekturze? Dziesiątki, ale ich sam
@orkako:

Wszedłem, ale tym razem zaczęło coś się ściągać, doszło do 98% i wydarł się antywirus blokując połączenie.

Gra ściąga mapki społecznościowe bo domyślnie są tylko 3 wbudowane. Ten serwer w Rosji jest utrzymywany przez nas, tam raczej nie masz się czego bać. No i faktycznie z jakiegoś powodu wśród graczy mamy najwięcej ruskich, dlatego polski serwer był pusty.

Za dużo klawiszy przypisanych do pojedynczych rzadko używanych akcji. Nie bardzo to
@bob-pager:

A defuse kita zebrałeś z podłogi? Jak defujesz to trzeba schować itemy przez H żeby defować szybciej.


Tak, tak, coś tam zbierałem, ale nie wiem co to było i po co to i gdzie jest pokazane, że to mam.
To i tak na nic. Zabijam typów z noża, bo tak najszybciej, dobijam karabinem i rozbrajam pierwszą bombę. Szybko biegnę do drugiej, ale tam jest trzech. Jak najszybciej ich rozwalam, podbiegam
Podczas pisania gry od zera, musiałem jakoś upakowywać tesktury w atlas żeby wysłać je do GPU (tego wymaga OpenGL) - wtedy znalazłem nowy algorytm do pakowania prostokątów w jeden duży prostokąt:


@bob-pager: w sensie robisz jeden macierz zawierający tekstury?
@Tanczacy_paralityk:

@bob-pager mogę na streamie ograć? Dam znać kiedy będzie grane :3

Oczywiście! O takie rzeczy nie trzeba pytać, toż to same korzyści dla mnie ( ͡ ͜ʖ ͡) Pinguj mnie/pisz na Discordzie :)

@moj_wykopowy_login

w sensie robisz jeden macierz zawierający tekstury?


Tworzę jeden duży prostokąt zawierający wszystkie mniejsze prostokąty. Chodzi o to żeby upakować w tym większym jak najwięcej mniejszych. Tak jakbyś układał suszone listki
bob-pager - @Tanczacyparalityk: 
 @bob-pager mogę na streamie ograć? Dam znać kiedy b...

źródło: 42707552-d8b1c65e-86da-11e8-9412-54c580bd2696

Pobierz
@Kamileon:

możesz coś wiecej? niekoniecznie wchodząc w szczegóły

Chodzi o spółkę Skydio - możesz zobaczyć wzmiankę o mnie na ich stronie tutaj (klik). Ctrl+F Hypersomnia ( ͡º ͜ʖ͡º) Możesz tam wejść też z ich strony głównej:
https://www.skydio.com/
Zjedź na sam dół -> kliknij "Legal" -> potem "Open Source Software Notice", i jesteś na tej stronie.

Tam wylistowane są wszystkie biblioteki open-source których używają w swoim