Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja
Zanim zacząłem pracować moim celem było E46 330.
Jak już na nie uzbierałem to bardziej mi się spodobało E92 i porzuciłem E46. Gdy miałem hajs na E92 i zobaczyłem, że mustang jest w zasięgu ręki to porzuciłem E92 a potem mustanga na rzecz 435i.

Wczoraj przeglądając samochody widzę, że trochę dokładając zamiast BMW mogę mieć Caymana 2.7 2014r.
Zawsze to lepiej brzmi jak ktoś zapyta:
K: Czym jeździsz?
J: Porsche

Koszty utrzymania jak się nic nie wysypie to 1,5-2k rocznie + ubezpieczenie.

Co myślicie o takiej furce?
xmadesio - #samochody #motoryzacja
Zanim zacząłem pracować moim celem było E46 330.
J...

źródło: 79169f41-5cd2-4e09-a42d-ed1641d99c29

Pobierz
  • 151
@xmadesio: Myślę że ma mały bagażnik. Fajnie wygląda na parkingu pod Złotymi Tarasami, ale autem jeździ się nie tylko pod Złote Tarasy, ale też do biedronki, na wakacje z tobołami i/lub z rowerem który trzeba przewieźć, a czasem trzeba po prostu przewieźć większy wymiar - ale to tylko jeżeli ktoś ma jakieś hobby oprócz jeżdżenia samochodem.
@xmadesio z tym posiadaniem kasy na samochód to bym uwierzył pókim nie napisałeś o utrzymaniu auta rzędu 2k rocznie.
No niestety, dalej musisz brać auto od starego.

Po zakupie rozrząd, oleje, płyny. Wątpię by ktoś wymieniał to do sprzedaży. Tarcze i klocki szybko dostają po dupie przy takim aucie, sam sobie mowie, że nie dam sie prowokować na światłach i sam siebie oszukuje za każdym razem.
@onepnch:
no tak. renault thalia tez mialo ladna nazwe, bo kobiece imie. i na nazwie sie skonczylo :P

@SpalaczBenzyny
ok, tylko ze ja mowie o nazwie modelu, czyli to co mozesz zobaczyc chocby w konfiguratorze https://porsche.pl/model/
nie o kodzie producenta co fani marki moga znac na wyrywki i rozpoznawac roznice, tak jak piszesz

to byla moja odpowiedz na stwierdzenie ziomka wyzej jakoby bmw mialo #!$%@? nazewnictwo bo jakis model nazywa sie
@xmadesio: nie sluchaj tych co placza o koszty. Dane z pierwszej reki: kupujesz nowy wiec gwarancja pokrywa jakies nieprzewidziane rzeczy, co roku serwis ekstra koszty za typowe uzytkowanie okolo 2,5k, jak bedziesz zmienial kola na zime to 1,5k zmiana i 500 zl jak przechowujesz u nich za rok. Ubezpieczenie - zalesy ile dopakujesz do wersji ale kolo 15k. Reszta kosztow to benzyna i choinka zapachowa na lusterko.
wlasnie jako jeden z nielicznych producentow ma bardzo klarowne oznaczenia. E46 to nie jest nazwa modelu, tylko kod producenta konkretnej generacji modelu serii 3. Oficjalnie od 50 lat jest to BMW serii 3.


@WykopanyDzon: no super ma to nazewnictwo, skoro ludzie używają wewnętrznych kodów producenta żeby było wiadomo o co chodzi zamiast oficjalnych nazw. xD

Powiedz komuś że jeździsz BMW serii 3, nie mówi to nic, czy to auto z zeszłego
czy, co roku serwis ekstra koszty za typowe uzytkowanie okolo 2,5k,


@xmadesio: Na pewno nie sluchaj tych co strasza bo generalnie czesto malo wiedza.

Jesli kupisz nowego nowe to OK, bedziesz mial gw przez pierwsze 2 lata. Potem musisz ja przedluzac tzw porsche approved a to 815 eur/rok. Roczny maly serwis to mysle ze spokojnie minimum 2.5-3k (do weryfikacji w ASO). Wiekszy serwis to pewnie x2.
OC/AC to potrafi byc 2-3%
Zawsze to lepiej brzmi jak ktoś zapyta:

K: Czym jeździsz?

J: Porsche


@xmadesio: ...i 99% rozmówców pomyśli że jeździsz Cayenne (czyli Audi Q7) albo Macanem (czyli Audi Q5). Jeżeli chodzi co o "prestiż gawędziarski", to wydasz kasę na Caymana czy nawet 911, a wszyscy i tak będą myśleli że jeździsz SUVem Audi tylko z droższą naklejką na masce.
Cayman 2.7 2014r.

Co myślicie o takiej furce?


@xmadesio: Bardzo ładny, robiący dobre wrażenie, bardzo fajnie jeżdżący dwuosobowy samochód z mikrobagażnikiem. Moim skromnym zdaniem nadaje się jako drugi-trzeci samochód w rodzinie, do jeżdżenia wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego w wakacje z dziewczyną u boku, wtedy najlepiej wersja cabrio. Ale bagaże na wakacje wysyłasz sobie kurierem z domu do hotelu.
@xmadesio W budżecie 1,5-2k ze stajni wieśwagena to chyba tylko Fabia. Porsh się niby nie psuje, ale w 9 letnim aucie zawsze się coś znajdzie do roboty. BTW dużo jeżdżę i jedyna laweta którą przez ostatnie 15 wzywałem to był Cayene. Za naprawę policzyli właśnie tyle co za wspomnianą Fabię.