Wpis z mikrobloga

NR 92 #serialseries
LISTA SERIALI

The Sopranos - Rodzina Soprano

Twórcy: David Chase
IMDb: 9.2/10
https://www.imdb.com/title/tt0141842/
https://upflix.pl/serial/zobacz/the-sopranos-2005
Gatunek: dramat, kryminał

Serial pokazujący życie fikcyjnego mafiozo Tony’ego Soprano. Widzimy Tony’ego w pracy, w domu i na terapii. Czarna komedia przeplata się z mocnym dramatem, ostrym językiem i brutalną przemocą.

Czy polecam? Bardzo. Jedyną rzeczą, która poróżniła fanów był finał. Dla mnie on jest prosty, mocny i oczywisty (nie zostawia interpretacji) - jest też pięknym nawiązaniem do Ojca Chrzestnego
Serial widziałem dwa razy i robi się głodek na kolejny raz :)
WLADCA_MALP - NR 92 #serialseries 
LISTA SERIALI

The Sopranos - Rodzina Soprano

Twó...

źródło: sopranos

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@geuze

już bez przesady, z tym połapaniem się który jest synem kogo nie jest źle, a często ma to trzeciorzędne znaczenie.


Polemizowałbym z tym trzeciorzędnym znaczeniem, bez ogarnięcia choćby kto jest kim w nowojorskich familiach, ciężko zrozumieć zachowanie i rozwój postaci np. Pauliego

Niemniej, to nie jest serial który ogląda się raz.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: kiedyś na forach, z 15lat temu, modne było napisać, że przereklamowany i płytki a dziś tak napisać to jak papieża obrażać.

Mój absolutny top. Nadal czekam na coś podobnego i chyba se poczekam bo raczej , żaden gigant nie zainteresuje w przegadany , wolny i lepki czarny humor i brak bohaterów.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP mi się koniec skojarzył z filmem
Irishman

Tam też gościu opowiadał że w takiej knajpie najlepiej przejść się do toalety żeby sprawdzić teren i wychodząc ustrzelić swój cel.

Mimo że wiadomo jak to się mogło skończyć, tak clifhanger sprawił że chwilę po skończeniu dalej się zastanawiałem nad tym serialem.

Bardzo dobrze się oglądało
  • Odpowiedz
ten gdzie Paulie z Chrisem wywożą ruska do lasu


@Essology: zabił gołymi rękami siedemnastu czechosłowaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mannoroth: kurde szkoda że ucięli wątek, myślałem że rusek wróci kilka odocinków potem, albo że będą z tego problemu na lini tony <-> ruski ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@troloslaw: pamiętasz scenę jak Michael Corleone wchodzi do kibla w restauracji i szuka tam schowanej broni aby za chwilę zastrzelić kolesia przy stoliku? Poza tym Ojciec Chrzestny to był ulubiony filmy Toniego.
  • Odpowiedz