Wpis z mikrobloga

@epigraf tak się właśnie dziwię ze ludzie którzy mają około 30 lat nie umieją angielskiego. Nawet moja kuzynka 12 lat młodsza ode mnie nie umie w angielski, o #!$%@? tu chodzi? Nie uczą już w szkole?
Mam pytanie, o ile podniósł wam się poziom angielskiego?


@Dawid_90: Powiedziałbym, że mój poziom angielskiego nie podniósł się do góry nawet odrobinę. Być może w omawianym okresie nawet trochę spadł.
Tzn. aby być uczciwym - trudno ocenić dlaczego. Może nauka na telefonie jest mało efektywna, może o prostu duolingo jest słabe. Ale chyba głównie dlatego, że ja to się tam hiszpańskiego uczę ;)
@daawidzior:

To wyżej to tylko żarcik z mojej strony. Ale potrzebowałem chwili aby dokończyć wpis, który akurat tworzyłem z boku na potrzeby innego miejsca w sieci. Ale komentowałem właśnie duolingo.
Wklejam niżej. Wtrącenia związane z tangiem będą niezrozumiałe bez kontekstu, ale moją ocenę duolingo i tak zrozumienie.
@WodkaGrejfrut

Ze względu na tango postanowiłem się nauczyć języka hiszpańskiego. Prędzej czy później będę chciał potańczyć w stolicy tanga, więc warto umieć się jakoś
@Dawid_90
Z Duolingo czasem wpadnie jakieś nowe słówko lub jakieś o którym zapomnieliśmy.

Ja oprócz Duolingo mam lekcje z Nativem 2h

Ale najwięcej daje mi oglądanie codziennie bajek/mini seriali po angielsku z napisami.