Wpis z mikrobloga

NR 90 #serialseries
LISTA SERIALI

For All Mankind

Twórcy: Ben Nedivi, Matt Wolpert, Ronald D. Moore
IMDb: 8.1/10
https://www.imdb.com/title/tt7772588/
https://upflix.pl/serial/zobacz/for-all-mankind-2019
Gatunek: dramat, s-f

Alternatywna opowieść o zdobywaniu kosmosu, gdzie to nie amerykanie ale ruscy lądują pierwsi na księżycu.

Czy polecam? Chyba jako guilty-pleasure, bo na poważnie się nie da. Zacząłem oglądać serial jak wychodził i po 4 czy 5 odcinku miałem dość, bo zamiast oglądać wzmagania technologiczne to patrzymy na postępujący feminizm.
Jeśli chodzi o technikalia to w The Expanse jest świetnie pokazana eksploracja kosmosu, ale ten serial pisała osoba, która nie ma pojęcia o podboju kosmosu - sam nie jestem specjalistą ale wyłapywałem głupotę za głupotą. Nawet tak proste rzeczy jak brak grawitacji spieprzyli…
Po latach dałem mu drugą szansę i udowodniłem sobie, że miałem rację od początku, bo potem jest tylko gorzej. Drugi sezon to już telenowela a trzeci to śmiech na sali (serio jest zabawny przez głupoty) - czwarty (aktualny) odpuściłem, bo już nawet nie ma ciekawych postaci…
Polecam obejrzeć początki pierwszych odcinków sezonu, bo jest skrót w którym pokazują jak ludzkość zmieniła swoją ścieżkę i to jedyne co ciekawe ma ten serial do zaoferowania, chyba, że interesuje Was

WLADCA_MALP - NR 90 #serialseries 
LISTA SERIALI

For All Mankind

Twórcy: Ben Nedivi...

źródło: forall

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Ja wytrzymałem jakieś 20 min - nie wiem co ludzie w tym widzą, to taka papka od Apple. Zresztą Monarch też już spierdzielili i o ile 2 pierwsze odcinki był ok to teraz jest dno. inny serial od nich - Inwazja po niezłym 1 sezonie drugi to telenowela. Wszystkie te produkcje #!$%@?ą średnie albo słabe CGI. Scenografia i pozostałe elementy też nie powalają. Skoro mają kasę.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP @RitmoXL @askey

Ładna odklejka. Przecież ten serial to jest złoto. Pierwszy sezon rozkręca się powoli, ale z każdym kolejnym odcinkiem jest lepiej, a końcówka pierwszego sezonu to czysty geniusz. Świetny serial.

Mam zawsze beke jak ktoś zmarnuje kilkadziesiąt godzin przy serialu i napisze na końcu, że gówno. Jakby tak było, to byś sobie darował po pierwszych odcinkach, czy sezonie.
  • Odpowiedz
  • 1
@PanLodowegoOgrodu: dość wyraźnie napisałem dlaczego to gówno i gdzie jest odległy wzór... Na końcu 3 sezonu płakałem ze śmiechu z ilości głupot scenariuszowych.
Tak to czyste złoto do wyśmiewania debilizmów podobnie jak Dom z Papieru - fajny pomysł ale wyszła głupia telenowela.
  • Odpowiedz
prezydent lesba i ruski szpieg jako szefowa NASA - ten serial udowadnia, że kobiety nie nadają się na przywódców, a chyba miało być na odwrót :)


@WLADCA_MALP: Patrzysz na serial przez pryzmat płci bohaterów? W 4 sezonie szefem NASA jest facet, tak jak prezydent USA. Akurat uważam, że tam postaci nie są wciśnięte na siłę po parytecie, tylko pasują do roli. Jest też dużo dobrych męskich ról. Ten serial nie ma
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Nie polecam. 1 sezon był świetny, drugi słaby, a trzeci to nieporozumienie

sezon 1 9/10
sezon 2 4/10
sezon 3 0/10 dosłownie zero punktów, gorzej się tego już nie dało zrobić i to jest to top 1 najbardziej spieprzonych seriali w historii, nawet dexter czy got wypadło lepiej z finałami niż 3 sezon tego serialu.

czwarty już sobie darowałem.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: oglądałem sezōn 1 i tam fajnie przedstawiali historyczne postaci takie jak Gene Kranzt czy John Glenn, ta szefowa Nasa na którą plujesz też była spoko, widać że była mocno inspirowana przez Margaret Hamilton, programistkę Apollo. I jako osoba która interesuje się historią wyścigu kosmicznego bylem zadowolony z seansu, zwłaszcza że brali pod uwagę mało znane ciekawostki z tego okresu. Jakie tam niby głupoty wyłapywałeś - Ihmo serial przedstawiał realia lotów
  • Odpowiedz
  • 0
akie tam niby głupoty wyłapywałeś


@Niebadzksieciem: na przykład zrobienie sobie na pierwszej misji na marsa dziecka, które od samego promieniowania powinno umrzeć ale od kilku G podczas startu to już na pewno łamiąc przy tym kręgosłup matce... Zobacz sobie Expanse - dużo, dużo lepszy i nie telenowela...
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: to już nie było w pierwszym sezonie na pewno. Tam jeszcze się trzymali logiki (przynajmniej jeśli chodzi o przeciążenia podczas startu, bo z promieniowaniem jednak skoro ludzie je wytrzymują, to płód też powinien)
  • Odpowiedz
nie pokazywali braku ciążenia - porównaj sobie z Apollo 13


@WLADCA_MALP: rozumiem, że porównujesz serial TV o niewielkim budżecie (nie inwestował mocno w 1-szy sezon, bo nie wiedzieli czy się przyjmie) do kilkidziesieciomilionowej Hollywood kiej produkcji? Zresztą Expanse o którym mówiłeś a które obejrzałem do 4tego sezonu też nie pokazywało za wiele scsn w stanie nieważkości - bo takie sceny są cholernie drogie w eksploatacji. No i w pierwszym sezonie było
  • Odpowiedz
  • 0
@Niebadzksieciem: w expanse mieli magnetyczne buty aby poruszać się bez ciążenia, a ludzie którzy urodzili siew kosmosie nawet nie mogli stanać na ziemi bez odpowiednich treningów i szkoleń. Za to w 1 sezonie FAM jak byli w bazie księżycowej to mieli grawitację ziemską ale w kombinezonie na zewnątrz już udawali mniejsze ciążenie WTF!?!... to jest tylko jeden z wielu przykładów ze technikalia są mnie ważne od telenoweli i prywatnych problemów sercowych.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: to czepianie się. W Expanse na stacjach kosmicznych i Marsie z rzekomo 1/3 przyciągania ziemskiego było, też wszystko zachowywali się jak na ziemi :) no i ludzie w kosmosie, gdzie było wszędzie na stacjach 0,33G nie mogli chodzić po ziemi bez super treningów i leków, a ludzie z Marsa gdzie jest 0,38G mogli bez problemu chodzić po Ziemi, bo było i tylko trochę niewygodnie i raziło ich światło. Jan widzisz,
  • Odpowiedz