Wpis z mikrobloga

Drodzy kierowcy ciężarówek.
Piszę do Was z pytaniem.
Jadę autostradą prawym pasem, późny wieczór, śnieżyca, jadę około 95 km/h. Na pokładzie samochodu małe dziecko. Nie ma dużego ruchu, za to jest sporo ciężarówek. Co chwilę jakaś ciężarówka dojeżdża mi do zderzaka (dosłownie), jedzie tak przez chwilę, po czym zaczyna świecić długimi światłami. Niektórzy dodają do tego klakson. Po co? Dlaczego mnie nie wyprzedzą bezpiecznie lewym pasem? Czy to demonstracja siły? Ale czyjej siły? Bo przecież auto, którym jeździcie, nie jest nawet wasze. Cieszy was, że kogoś przestraszycie? Że ktoś się denerwuje? Że czasem może kogoś zmieciecie do rowu (tego doświadczyłam jako rowerzystka)? Co w was jest, że nie potraficie zachowywać się jak ludzie? Przecież macie żony, macie dzieci. Naprawdę brakuje wam wyobraźni, że to co robicie jest zwyczajnie niebezpieczne i może skończyć się wypadkiem? Pasażerowie osobowego samochodu w zderzeniu z ciężarówką nie mają szans ????
#polskiedrogi #zycietruckera #bekaztransa
  • 49
@Krupier
rafal_13 napisał
"nie wyprzedzaja bo nie mogą tego legalnie robić na autostradzie"

Przeczytaj to jeszcze raz. Bo ja tu widzę że nie mogą wyprzedzić zgodnie z przepisami, co jest prawdą. Gdzie tu masz fragment mówiący że w ogóle nie można wyprzedzać? Można, tylko oznacza to popełnienie wykroczenia
Nawet więcej - wogole żeby taką osobówkę wyprzedzić to musiałaby być modyfikowana ciężarówka, z zdjętym ogranicznikiem prędkości ( ͡° ͜ʖ ͡°
@rewizjonista gdzie ja tu mowilem żebyś jezdzil 25km/h? Z taką usterką w samochodzie o której wiedziałeś zastanawiam się dlaczego w ogóle wyjechałeś na drogę :D A jak jadę po autostradzie to mam w nosie ile ma kierowca TIRa ustawione na ograniczniku, nie znam się na tym i nie muszę, ważne co mam na swoim i że jadę przepisowo.
po co ci 60m do 100m odstępu? Jarasz zioło podczas jazdy i się boisz, że nie zareagujesz?


@Rolss: bo przychodzę do pracy dla frajdy a nie tylko kasy, i jazda bliżej to ryzyko niepotrzebne,
Dodatkowo jak na autostradzie lub ekspresówce tir przed tobą przywali w podstawę wiaduktu i zatrzyma się praktycznie w miejscu to w 60-100 metrów jesteś w stanie wychamowac,
Jeżdżę po swojemu i mam zero kolizji i wypadków na
@MamByleJakiNick

@Krupier

rafal_13 napisał

"nie wyprzedzaja bo nie mogą tego legalnie robić na autostradzie"


Przeczytaj to jeszcze raz. Bo ja tu widzę że nie mogą wyprzedzić zgodnie z przepisami, co jest prawdą. Gdzie tu masz fragment mówiący że w ogóle nie można wyprzedzać? Można, tylko oznacza to popełnienie wykroczenia

Nawet więcej - wogole żeby taką osobówkę wyprzedzić to musiałaby być modyfikowana ciężarówka, z zdjętym ogranicznikiem prędkości ( ͡° ͜ʖ ͡
@rewizjonista

kiedyś miałem opla który przy 50 pokazywał 115. Idąc Twoją logiką powinienem jeździć 25km/h i mieć w dupie usterkę auta. To że dojeżdżają do niego ciężarówki z ogranicznikiem do 90 a on ma 95 to świadczy że ma usterkę


Nie ma usterki. Wystarcza inne koła i już licznik może odbiegać od rzeczywistej prędkości.

Zresztą, skąd założenie, że to on ma złą prędkość, a nie ta ciężarówka?
@Camel665

jak można być taka sierotą że tiry na autostradzie cię wyprzedzają? Przesiądź się do pociągu, bo twoja niekompetencja stanowi zagrożenie na drodze


Wystarczy się nie spieszyć lub jechać np. 70 km/h. Dasz radę to ogarnąć?
@Krupier gość pisze jakby to nie był jeden raz. Czyli że wiele ciężarówek jedzie >95km/h. Bardziej prawdopodobne że gość ma licznik walnięty czy tych wiele ciężarówek robiących legalizację tacho co 2 lata?
@Krupier po autostradzie troche ujowo jechać 70. Bezpieczniej dla kierowcy osobówki jest jechać z taką prędkością żeby nie plątać się między ciężarówkami. Dla swojego bezpieczeństwa!

@rewizjonista jeszcze co chwilę mu któraś dojeżdżała do zderzaka, no to on na pewno nie jechał 95, 75 prędzej albo bait:)
@roman-cojapacze

@Krupier po autostradzie troche ujowo jechać 70.


Co nie znaczy, że nie można szczególnie jeśli warunki są złe.

Bezpieczniej dla kierowcy osobówki jest jechać z taką prędkością żeby nie plątać się między ciężarówkami. Dla swojego bezpieczeństwa!


No, a potem jak wyprzedzasz ciąg takich ciężarówek to i tak siadzie ci na zderzaku jakiś pajac, który będzie poganiał bo wg niego jedziesz za wolno.