Wpis z mikrobloga

Drodzy kierowcy ciężarówek.
Piszę do Was z pytaniem.
Jadę autostradą prawym pasem, późny wieczór, śnieżyca, jadę około 95 km/h. Na pokładzie samochodu małe dziecko. Nie ma dużego ruchu, za to jest sporo ciężarówek. Co chwilę jakaś ciężarówka dojeżdża mi do zderzaka (dosłownie), jedzie tak przez chwilę, po czym zaczyna świecić długimi światłami. Niektórzy dodają do tego klakson. Po co? Dlaczego mnie nie wyprzedzą bezpiecznie lewym pasem? Czy to demonstracja siły? Ale czyjej siły? Bo przecież auto, którym jeździcie, nie jest nawet wasze. Cieszy was, że kogoś przestraszycie? Że ktoś się denerwuje? Że czasem może kogoś zmieciecie do rowu (tego doświadczyłam jako rowerzystka)? Co w was jest, że nie potraficie zachowywać się jak ludzie? Przecież macie żony, macie dzieci. Naprawdę brakuje wam wyobraźni, że to co robicie jest zwyczajnie niebezpieczne i może skończyć się wypadkiem? Pasażerowie osobowego samochodu w zderzeniu z ciężarówką nie mają szans ????
#polskiedrogi #zycietruckera #bekaztransa
  • 49
  • Odpowiedz
@Kinda

robią tak pewnie dlatego że jedziesz w #!$%@? wolniej a nie 95, bo większość ma lejce na 92-93 a ty jeszcze mówisz że Cię doganiają.


No i co z tego, że wolniej? Wciąż mogą go po prostu wyprzedzić.
  • Odpowiedz
@Kinda @rewizjonista nie bardzo powinno kierowcę obchodzić na ile ma faktycznie wyskalowany licznik w stosunku do wskazania z GPS. Jedzie wg tego ile mu pokazuje tak żeby się zgadzało z ograniczeniem.

@rafal_13 @Krupier nie mogą wyprzedzić nawet jakby jechał 85 km/h bo mają ograniczenie prędkości do 80 km/h i tyle maksymalnie powinni jechać autostradą jeśli to duże dostawcze auta (powyżej 3,5 tony). Oczywiście każdy kto jeździ wie gdzie kierowcy ciężarówek mają to
  • Odpowiedz
@Krupier

@rafal_13

> nie wyprzedzaja bo nie mogą tego legalnie robić na autostradzie


Nie powielaj bzdur.


Ale gdzie tu masz bzdury? Nawet jak OP jeździe rzeczywiste 90km/h, to jak ciężarówką wyprzedzić to auto bez popełnienia wykroczenia? Ciężarówki mają ogranicznik prędkości na około 90km/h, a maksymalna dopuszczalna prędkość na autostradzie to 80km/h
MamByleJakiNick - @Krupier
@rafal_13
> nie wyprzedzaja bo nie mogą tego legalnie robi...

źródło: Limity-i-ograniczenia-w-Polsce-otwieraj%C4%85ce-e1524059950703

Pobierz
  • Odpowiedz