Wpis z mikrobloga

Jeździ tutaj ktoś z was silnikami typu 1.5TSI, 1.2 PureTech, 1.0TSI powyżej 2020 roku? Jak sprawdzają się takie małe jednostki? Po nowym roku chce kupić nowe auto, ale do 140k większość ma takie pojemności, auto głównie miasto, czasami trasa 100km do rodziców, nie chcę żeby po 100k kilometrów trzeba było wymieniać na nowy XD Zapraszam do dyskusji #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
maikeleleq - Jeździ tutaj ktoś z was silnikami typu 1.5TSI, 1.2 PureTech, 1.0TSI powy...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 30
@maikeleleq mam VW 1.5TSI z 2021 w manualu, przejechane 60 tys. km, mogę polecić, nic się przez ten czas nie działo, raz czy dwa poprosił o dolewkę, wymiana oleju co 15 tys. km. 150KM pozwala całkiem przyjemnie się przemieszczać.
1.5TSI, 1.2 PureTech


@maikeleleq: 1.5 130 i 150 KM w Leonie ST i Golfie spoko, bardzo miło, bez problemów 4 i 3 lata. Pierdzitech 90 KM o kulturze pracy przechodzonej betoniarki, bez dołu, u góry lepiej, ale za to nie porozmawiasz.
@maikeleleq: Moim zdaniem jeśli chodzi o silniki generalnie zawsze najlepsze są te środkowe bo te największe to jest często przerost formy nad treścią i jedyne z czym kończysz to tak naprawdę z większym spalaniem a te najmniejsze też palą więcej w ostateczności bo są bardziej obciążone masą auta na przykład. Ewentualnie zawsze możesz jeszcze dołożyć tam 15k około i mieć full opcje suzuki swice czyli corolli z innym znaczkiem na przykład.
@Cztero0404 już jestem w tym wieku że zależy mi na SUVie, więc wchodzi w grę Seat Ateca, Cupra Formentor, VW Taigo i tak dalej, a przesiadam się z ponad 350konnej A3 w sedanie więc chcę niskie spalanie i w miarę komfortową jazdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maikeleleq: jeździłem jednostkami 1.0 i 1.5 TSI z marek Volkswagen. Generalnie nie licz na to że 1.zerówka cokolwiek urywa - ten silnik szału nie robi nawet na turbo wtrysku, za to na miasto jest turbo oszczędny, z palcem w tyłku można zjeść w okolice 6l, na trasie mój rekord to 4.8l / 100km Jak ktoś jeździ te przepisowe 90/120 max na ekspresówkach to kręci kapitalne spalanie. Natomiast każda jazda powyżej 120