Wpis z mikrobloga

Jeździ tutaj ktoś z was silnikami typu 1.5TSI, 1.2 PureTech, 1.0TSI powyżej 2020 roku? Jak sprawdzają się takie małe jednostki? Po nowym roku chce kupić nowe auto, ale do 140k większość ma takie pojemności, auto głównie miasto, czasami trasa 100km do rodziców, nie chcę żeby po 100k kilometrów trzeba było wymieniać na nowy XD Zapraszam do dyskusji #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
maikeleleq - Jeździ tutaj ktoś z was silnikami typu 1.5TSI, 1.2 PureTech, 1.0TSI powy...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cztero0404 aktualnie w A3 spalanie to miescie to okolice 13/14 litrów, więc wszystko co nowe ma dla mnie niskie spalanie XD
@grubson234567 byłem na jeździe testowej w Seacie, jeździłem Atecą z 1.5TSI właśnie i bardzo przyjemnie się jechało, nawet spalanie na ekspresówce było znośne, a jednak auto ma mi posłużyć przynajmniej 3-4 lata więc musi być niezawodne. Na inne marki niż te od VAGa raczej nie patrzę, myślałem o Peugeoci
  • Odpowiedz
@maikeleleq siedziałeś w tych autach które bierzesz pod uwagę? Taigo jest bardzo małe. Rzuć okiem na Captura, zaliczył postęp w jakości wnętrza i ma dobry silnik 1.3 do tego automat 7 biegów. W tym segmencie kluczowe wg mnie jest wykonanie wnętrza bo niektóre auta są takie, że po jednym dniu masz ich dość i odrzucają. Jak mieszkasz w dużym mieście może weź z wypożyczalni na kilka dni kilka aut.
  • Odpowiedz
@SuperBasshunters tak, we wszystkich siedziałem bo już kilka salonów w Poznaniu objechałem, w sumie Ateca wygrywa pod każdym względem ale Taigo wychodzi lepiej cenowo, chyba że bym się zdecydował na rocznego Seata to wtedy nawet nie ma co dywagować. W sumie Ja i moja różowa mamy po 175cm wzrostu, usiedliśmy za sobą w Taigo i miejsce było, bagażnik 440L więc w zupełności wystarczy, ale sprawdzę tego Captura, tak z czystej ciekawośc
  • Odpowiedz
@maikeleleq: generalnie jeśli idzie o jednostki napędowe to w VAG na okres 4-5 lat nie masz co się martwić niezależnie od wybranej marki wchodzącej w skład grupy. W seat/cupra w przeciewienstwie do np skody czy vw mają problemy z oprogramowaniem infotaiment, który cały czas pracują i ulepszają - w szczególności gdy auto jest mocno zabrudzone lub gdy spadnie temperatura, to potrafi się zrobić chwilowo małą choinka z alertów wszelakiej maści
  • Odpowiedz
@maikeleleq: jak kupować coś takiego, to albo nowe, albo z nieskazitelną i pełną dokumentacją serwisową, z dokładnym wyszczególnieniem rodzaju lanego oleju.
Bo generalnie fajne silniki (na pewno lepsze niż cokolwiek wolnossącego do pojemności 1.6-1.8), tylko wrażliwe na najmniejsze zaniedbania.
  • Odpowiedz