Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dlaczego każdy facet chce mnie uwiązać? Jak zaczynam się z kimś spotykać to mówię wprost, że interesują mnie luźne znajomości. Wspólne towarzystwo, wyjścia, rozmowy, bez poważnych planów bo takich nie mam, żadnej presji, poważnych kroków.
Rok spotykałam się z kimś i nagle on mi mówi, że chce czegoś więcej, że się marnuje, że widzi jaka jestem i jego zdaniem robię sobie krzywdę.
Nie rozumiem tego bo na wstępie mówię jak jest i jak będzie. Stawiam jasne warunki i oczekiwania.
To już kolejna taka sytuacja... A ja lubię być sama, nie chce tego zmieniać bo tak jest mi najlepiej a czasami potrzebuję towarzystwa i nic więcej.
Czemu oni wszyscy widzą we mnie materiał na żonę i dostają obsesji żeby zmienić moje nastawienie?
To, że lubię domowe życie i o to dbam nie znaczy, że chce też w tym domu dziecka lub faceta.
Zawsze myślałam, że to facetom będzie odpowiadać luźna znajomość dużo bardziej niż kobietom a tu rzeczywistość pokazuje mi, że jest inaczej.
#zwiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
@mirko_anonim chyba sporo ludzi nie wie czego chce tak naprawdę i w sumie to oni pewnie bardziej odkryli że to oni chcą związku i próbują Ci wmówić że robisz sobie krzywdę by osiągnąć swój cel, a to czego Ty chcesz jest trochę olewczo potraktowane. Wg mnie schemat myślenia ten sam co u tych co mówią że chcą związku a gdy tylko się robi poważniej to zapadają sie pod ziemię, czyli myślą że
@mirko_anonim: to może zacznij umawiać sie z chadami i nie będzie problemu? no ale oni pewnie nie będą cie zabawiali i zapewniali atrakcji za frajer xD

poza tym pisanie "interesują mnie luźne znajomości." nie jest jasnym sygnałem. pisz od początku że z tej relacji nigdy nie będzie szans na poważny zwiazek.
@mirko_anonim: Najwyraźniej #!$%@?*zy, którzy zaliczają i lecą dalej odsiewasz po drodze. A normalni faceci podświadomie prawie zawsze będą szukać stabilnego związku, choćby się zapierali że nie. Więc nie dziw się, że po dłuższym okresie )mniej więcej właśnie rok) pytają o krok dalej.
@mirko_anonim: masz 12 lat? Najważniejszym zadaniem każdego mężczyzny w życiu to znaleźć dobrą żonę, od której dostanie miłość, tak żeby mógł się w życiu realizować, żeby jego męska natura mogła pokazać swoje skrzydła. Gdy tego nie ma to usycha jak roślina bez wody.

jego zdaniem robię sobie krzywdę


I ma rację, widocznie jeszcze musisz do tego dojrzeć.
@lubiejescfrytki: ziom popatrz sobie na piramidę wieku i statystykę, starzy kawalerowie umierają, brakuje im miłości, nie mają ochrony ze strony swojej żony, jeśli nie zrealizują swojego męskiego planu, cierpią w środku, mężczyzna raczej rzadko przyzna się do tego że cierpi. 40rż to jest wielkie podsumowanie życia, co zrobił, co zrealizował, jeśli niewiele to zaczyna snuć się jak cień, odsuwa się z życia.

Płci żeńskiej to nie dotyczy w tym samym stopniu,
@cleopatre: Taki sam deal jak i u was. Po to tworzycie społeczeństwo, aby czerpać korzyści z pracy rąk męskich w zawodach, których nie ogarniacie. Wożenie pusi samochodem do kosmetyczki na zabiegi kriolipolizy to czerpanie garściami z wysiłku mężczyzn- pojazd, droga, budynek salonu, maszyna kosmetyczna, sprzęt IT w gabinecie - wszystko to jest dziełem mężczyzn.
dziwne, może dlatego żonaci żyją dłużej, bo się nie przemęczają (mają służąca, która wszystko za nich robi)


@lubiejescfrytki: Nie jestem Twoim terapeutą żeby zmieniać Twoje błędne przekonania. Ale mogę Ci powiedzieć tyle, zrób coś z tym. Nawet myślenie w takich kategoriach Cię zatruwa. Sprowadzanie mężczyzn do kategorii piotruś pan, robi krzywdę tylko wam.
Nie na tym polega małżeństwo. Ale jeśli jakaś dziewczyna wybrała sobie rolę służącej, to musi to przepracować, i
@olokynsims Niestety jest deficyt "dobrych mężów", dlatego nie dla każdej wystarczy. Można przebierać za to w tych "Piotrusiach Panach" i wiem co piszę, opieram się na własnym doświadczeniu, ale też obserwacji. Większość facetów uważa, że skoro pracuje, to nic więcej nie musi. Szkoda, że kobieta też musi iść do pracy i dodatkowo harować w domu. Oczywiście masz rację, że są wyjątki, czyli faceci, którzy robią po równo, a czasem więcej niż kobieta,
@lubiejescfrytki: Dobra dziewczyna przyciągnie do siebie dobrego mężczyznę, jeśli będzie szukać faceta to nigdy nie będzie szczęśliwa.
Żeby przyciągnąć do siebie boga, trzeba być boginią. To kobieta wybiera mężczyznę który ją wybierze.
Można by też napisać iż dobrych kandydatek na żonę brakuje, ale czy to będzie prawda?
Ani różowe ani niebieskie nie rodzą się od razu idealnymi kandydatami na partnerów życiowych, czasami trzeba podjąć ryzyko, trochę zainwestować, aby się zwróciło, nikt