Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mireczki, chcialbym zrobic kurs psiego behawiorysty ale taki legitny, zebym mogl potem pracowac z tego i sie utrzymac. Niestety w wiekszosci sa to kursy stacjonarne(musialbym rzucic robote) oraz wymagaja doswiadczenia z psami(ja go nie mam). Mozecie polecic jakis kurs, ktory ma sens gdy mam prace i nie mam psa?
#psy #pies #zwierzeta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: po co Ci kurs jak nie masz doświadczenia z psami? idź najpierw do schroniska aby mieć doswiadczenie z psami, później zacznij sobie kursy online i cwicz z psami ze schroniska zabierajac je na spacery (oczywiscie po zgodzie schroniska). Poszukaj w okolicy behawiorystów i zapytaj czy mógłbyś asystować podczas zajeć, ale wątpie ze wezma kogoś bez doświadczenia.

edit. masz swojego psa zeby w ogole cwiczyć gdzieś? czy tylko teoria Ciebie
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @WenerowaAngela srednio mnie kara wykorzystywanie mnie do sprzatania klatek tylko. Niech s---------a.
@Cebulaa1 jakies doswiadczenie mam ale nie mam warunkow do posiadania psa aktualnie. Schronisko to zart i wykorzystuja do sprzatania jedynie. Interesuje mnie glownie teoria. Potem sobie wezme psa


· Akcje: Odpowiedz anonimowo
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mirku, doświadczenie jednak tu trochę daje.
Co jeśli po kursie weźmiesz sobie psa i nie będzie on miał większych problemów behawioralnych, a twoim pierwszym klientem będzie pies z piekła rodem? Będziesz sie na klientach uczył stosowania teorii?
Trochę średnio, można by to odebrać jako skok na kasę naiwnych ludzi, którzy w potrzebie i dobrych chęciach poprawy stanu swoich pupili w Ciebie uwierzyli.
Posłuchaj komentarzy i ogarnij ten wolontariat. Z
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: szkolenie online przy braku doświadczenia to zajebisty pomysł xD a potem dziwić się, że ludzie nie ufają specjalistom.
No i nie wiem, w jakim schronisku wolontariat to sprzątanie, jakoś we wszystkich, w których byłam, wolontariusze głównie zajmowali się psami, a nie czyścili klatek.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @MoraK masz racje, no to sobie musze odpuscic bo niestety nie mam warunkow do posiadania psa ani czasu na wolontariaty. To moje marzenie z dziecinstwa ale musze pracowac, mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu wiec nie rozwiaze tego. Musialbym miec swoje mieszkanie lub rzucic prace.


· Akcje:
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wolontariat w weekend to dobry start. Naprawdę to jest zły pomysł iść w tym kierunku nie mając realnego doświadczenia z psami. Bo teoria to teoria, ale to w praktyce się najwięcej uczysz. Jakby co, to obecnie ze szkoleń polecam Nakama (Wrocław) i pu.lapki w zachodniopomorskim. Jak wolontariat, to polecam schronisko w Skawinie
  • Odpowiedz
@Feministka2000: th Dog Daddy to jest typ, który znęca się nad psami. Po prostu, to nawet ciężko nawet inaczej nazwać. Absolutnie nie należy brać od niego jakiejkolwiek wiedzy...
A z tym "nie ma co chodzić na kursy" - to właśnie dlatego jest taki problem na rynku - ludzie zrobią jeden kurs/żaden i potem robią "jak in się wydaje".
  • Odpowiedz
@r__k: ale na yt nie ma znęcania, z yt można się nauczyć jak agresywnego psa okiełznać gdy przejmuje się smycz - ludzie są zazwyczaj na otwartym terenie i dużo z nich nagrywa sesję. Gdyby było znęcanie, to by to wyciekło (wyżej piszę głównie o nauce siebie, kontroli siebie, nie o szkoleniu psa)

A co do kursów i ich braku - z kursem też nie ma gwarancji że będzie nie na
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
Przepraszam, czy ja dobrze zrozumiałem, że

wymagaja doswiadczenia z psami(ja go nie mam).


To na jakiej podstawie wybrałeś tą dziedzinę? Skąd wiesz czy złapiesz bakcyla? Masz przynajmniej swojego psa i "cokolwiek" z nim robiłeś?
  • Odpowiedz
Interesuje mnie glownie teoria.

@mirko_anonim:
Teorie możesz czerpać z książek + jakieś sensowne kanały na jutubie. Ale bez praktyki to ja tego nie widzę.

Czy chciałbyś aby Cię operował chirurg teoretyk? Którego wiedza opiera się jedynie na tym co
  • Odpowiedz
@Feministka2000: na YT jest znęcanie się, tyle że legalne. Legalnym jest duszenie psa, legalnym jest łamanie psa, ale czy to naprawdę jest metodą treningowa?
  • Odpowiedz
@r__k: nie było tego wśród filmów przeze mnie obejrzanych. Było uciekanie rękami, tułowiem, pokazywanie w którym kierunku się odchylić gdy pies robi początek ruchu, było pokazane jaką postawę przyjąć
Myślę, że rozsądna osoba pozna których rzeczy od niego nie zgapiać, ale dla rejestru - nie trzeba go oglądać
  • Odpowiedz