Wpis z mikrobloga

@Przegrywek123: Jedna ze składowych to status socjoekonomiczny. Inna składowa to kolor skóry. Na dodatek ta druga składowa ma większy wpływ(bogaci czarni popełniają więcej przestępstw niż biedni biali). Dlaczego próbujesz zakłamać rzeczywistość twierdząc, że tylko jedna ze składowych ma wpływ?
kuna999 - @Przegrywek123: Jedna ze składowych to status socjoekonomiczny. Inna składo...

źródło: USA_homicide_rates

Pobierz
  • Odpowiedz
@szszszszszszsz: Nie można bo to statystyki policyjne które zostały usunięte z internetu xD

Jeszcze 3 lata temu byłem w stanie znaleźć angielski źródło, obecnie tak skonstruowanych tabelek nie ma.

Jeśli chcesz wyciągać wnioski można podobne wyciągać ze statystyk na przykład
  • Odpowiedz
@kuna999: Spoko, ja doskonale rozumiem, że w stanach kolorowi popełniają znacznie więcej przestępstw, ale tak szczerze to sam zawsze byłem przekonany, że jest to powiązane (między innymi) z dochodem, a nie z kolorem skóry per se (taki żart z tymi znajomymi, jak ten, że kolega pyta co to za film :) Przejżałem link który podesłałeś i nie udowadnia tego co Twój wcześniejszy obrazek. A szkoda bo to by bylo serio
  • Odpowiedz
@szszszszszszsz: Tak jak pisałem, 3 lata temu byłem w stanie dojść do źródła z którego pochodzą dane tego obrazka. Obecnie nie ma, usunęli, "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz" xD
  • Odpowiedz
@szszszszszszsz: @kuna999 Nie mogłeś nigdy dojść do tego źródła, bo te statystyki są sfabrykowane. BoJ nigdy nie podawało statystyk biorących pod uwagę kolor skóry i dochodu. 4chan stworzył ten obrazek 6 lat temu po tym jak youtuber JonTron powiedział, że bogaci czarni popełniają więcej przestępstw od biednych białych.
  • Odpowiedz
@eriaxy: @szszszszszszsz Tak jak napisałem już wyżej to był statystyki policyjne więc częściowo masz rację - na BOJ tego nie było.

Tu masz szeroki artykuł o tym temacie po Polsku(ze źródłami angielskimi):
https://www.hoplofobia.info/korelacja-miedzy-poziomem-biedy-kolorem-skory-i-przestepczoscia/

W szczególności podobne statystyki tylko z lat wcześniejszych w opracowaniu apropo Chicago:
https://www.hoplofobia.info/wp-content/uploads/2015/08/The-Changing-Relationship-between-Income-and-Crime-Victimization.pdf
  • Odpowiedz