Wpis z mikrobloga

Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jakości życia, ale ja jakoś tego wszystkiego nie zauważam:

- ludzie nadal biorą konsole i Iphony za kilka tysiecy zlotych, widać co jest plusowane na pepperku
- nie liczą się z hajsem i kupują jakieś rarytaski typu łosoś wędzony, drażetki m&ms czy misie Haribo, widzę co wykładają na kasie w biedronce, płacą rachunki po 500-600 zlotych
- oczywiście malboraski za 25 złotych i Jack Daniels za 120 muszą być. Polak już nie chce palić Radomskich i popijać żubrówką ,a pozatym, co to za święta bez alkoholu?
- nie oszczędzają na jedzeniu, zamiast gotować tanio i smacznie w domu, np. plasterki ziemniaczane, jedzą kanapki drwala po 25zl, zamawiają pitce, kebaby, cateringi
- opłacają jakieś badziewne streamingi typu netflix, HBO czy Disney zamiast pobrać film z torrenta
- ciągle kupują nowe samochody, na przykład mój sąsiad wziął sobie teraz nowe Suzuki
- budowy i remonty trwają cały czas, i nie są to rzeczy pilnej potrzeby, sąsiad obok w grudniu kładzie kostkę, mimo że mial podjazd wysypany tłuczniem, kilka domów dalej cham kryje drewnianą stodołe ocynkiem.
- siostrzenica planuje wesele, już zadatkowała salę na 2025 i szuka muzykantów
- połowa Polaków dostała w tym miesiecu socjal z januszeksów który rozwali na klocki Lego i drony DJ macic..

Polak to takie dziwne stworzenie, wie że jest ta inflacja, wie że pieniądz traci na wartości, a i tak nie robi nic by go przy sobie zatrzymać. Weźmie tą wypłacinę, rozwali gębę i leci. Nie usiedzi w miejscu bo pieniądz parzy go w ręce. Nakupi tych bibelotów i chińszczyzny w Pepco, a później nie ma co do garnka włożyć. Jak widzę tych wszystkich ludzi w galerii beztrosko oddajacych się konsumpcji to normalnie chce mi się rzygać i wstydze się że mamy te samo obywatelstwo.

#takaprawda #mowiejakjest #przemysleniazdupy #polskiedomy #nieruchomosci #budownictwo #motoryzacja #cebuladeals #netflix #polskiedomy #bekazpodludzi #bekazpisu
Pobierz daeun - Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jakoś...
źródło: temp_file8297751888800498461
  • 186
Dzisiaj na obiad kuřecí nudle. Kurczak pokrojony w cienkie paski, podany na "zielonym" talerzu, w towarzystwie makaronu sosu grzybowego (oddzielnie, ze względu, że ja nie mogę spozywac grzybów) ;) w pojemniczku sos samba, jeszcze przed dodaniem miesa musze kupic jogort i przygotowac sos tzatziki. Postaram się dodać zdjęcie całości. Jak będę miał wszystko gotowe.

#jedzzwykopem
Pobierz kureci_paratko - Dzisiaj na obiad kuřecí nudle. Kurczak pokrojony w cienkie paski, po...
źródło: temp_file7093409432739451753
@jegertilbake niektórzy po prostu nie przepadają za samą czynnością gotowania i wolą w tym czasie porobić inne rzeczy. a takie robienie rzeczy na zapas u mnie odpada, bo nie cierpię odgrzewanego jedzenia
@daeun pełna zgoda, ludzie kompletnie nie potrafią zarządzać pieniędzmi. Też długo myślałem że to jest przerysowany problem ale nie jest. Widzę to z rodziny mojej żony, jej rodzinka, wykształceni 'inteligentni' ludzie i zero planów finansowych, zero myślenia o przyszłości z tym że oni są z tych podróżników którzy ciągle 'kolekcjonuja wspomnienia' i ciągle gdzieś muszą jeździć przepalajac pieniądze a potem placza że wszystko drogie i na nic ich nie stać.

No i
Nie pochowają Cię z nim ale dzień wcześniej możesz na nim zobaczyć film o faceci w łódce i być zrelaksowanym. A nie pospinanym o to kto wydaje na co UWAGA SWOJE PIENIĄDZE( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Yeahido: Obstawiam, że op jest znacznie spokojniejszy i wyluzowany niż ci co przepieprzają wszystko co zarabiają i potem płaczą jak tu nie mają mieszkania, jak tu się auto zepsuło jak to stracili
Polak to takie dziwne stworzenie, wie że jest ta inflacja, wie że pieniądz traci na wartości, a i tak nie robi nic by go przy sobie zatrzymać. Weźmie tą wypłacinę, rozwali gębę i leci. Nie usiedzi w miejscu bo pieniądz parzy go w ręce.


@daeun: Większość Polaków ma oszczędności, które po zainwestowaniu w np. lokatę bankową dałyby im symboliczny zysk. Do poświęceń są zdolni ludzi, którzy mają realne możliwości inwestowania, bo
@Herubin: Podajesz strasznie skrajne przykłady, kupienie telewizora to problemy behawioralne, fajne fikołki robisz, widzisz tam może w tym zdaniu? a Ty wyjeżdżasz od razu z koniecznością, rozumiem że niektórzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem i żeby udowodnić swoje rację muszą używać chochołów. Chodzi o to że nic wam do tego co, kto, robi ze swoimi pieniędzmi bo nie żyjemy żeby zadowolić innych ludzi tylko siebie i każdy odpowiada sam za
@koniecswiatajestbliski Powiedz to osobom, których raty wzrosły prawie dwukrotnie :) Spłacony kredyt oznacza, że masz znacznie mniejsze koszty życia i pod tym kątem rozumiem "własne" mieszkanie. Ty natomiast rozpisałeś się w dygresji nie mającej związku z tematem tu poruszanym, czyli wzrostem cen w Polsce, oszczędzaniem pieniędzy i konsumpcjonizmem.
@Yeahido: smierc z dnia na dzień w wieku gdy nie ma potencjalnego zagrożenia też jest absurdalne i godne politowania. Także zakładając, że hasło "średnia długość życia w Polsce" daje rezultat 78 lat, tak - warto jest odkładać kapitał, aby na starość nie srać pod siebie bez srodków do życia i nie być ciężarem dla swoich dzieci