Wpis z mikrobloga

NR 76 #serialseries
LISTA SERIALI

Altered Carbon

Twórcy: Laeta Kalogridis
IMDb: 7.9/10
https://www.imdb.com/title/tt2261227/
https://upflix.pl/serial/zobacz/altered-carbon-2018
Gatunek: Kryminał, Thriller, Fantasy, Dramat, Sci-fi

W dalekiej przyszłości pewien detektyw otrzymuje szansę aby wyjść z lodówki po 150 latach jeśli rozwiąże sprawę morderstwa wśród elit.

Czy polecam? Tak. Pierwszy sezon jest świetny, drugi trochę gorszy. W sumie 18 odcinków i bardzo ładnie pokazana wizualnie przyszłości ludzkości. Fanom s-f powinno się spodobać, choć są małe niedoróbki. Oparte na podstawie powieści Morgana.
WLADCA_MALP - NR 76 #serialseries 
LISTA SERIALI

Altered Carbon

Twórcy: Laeta Kalog...

źródło: carbon

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: kojarzysz może na ile zgodne jest to z ksiażka? Pierwszy sezon bardzo mi się podobał, drugi to jakbym ogladał inny serial. Może bronił by się jako oddzielny serial, ale jako kontynuacja wypadł słabo. W sumie to zamówiłem sobie ksiażkę w bibliotece podczas pisania tego posta to sam sprawdzę.
  • Odpowiedz
  • 1
@toodrunktofuck: o ile dobrze pamiętam to pierwsza książka to sezon pierwszy w miarę wiernie oddany tyle, że dodali więcej postaci. Natomiast 2 sezon oparli na 3 książce z pominięciem kluczowych rzeczy z drugiej i dlatego to wyszło dużo gorzej.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: @toodrunktofuck: Serial zmienił tożsamość głównego bohatera z tego co pamiętam (w książce temat powstańców był inny, nie pamiętam dokładnie czym się różniły, ale Emisariusze to była jednostka Protektoratu i nie było wątku typu "ostatni Samuraj").

Ogólnie ciężko było zrobić dobrze drugi sezon - ta seria dotyka tematu umysłu i ciała. Teoretycznie to, że nowy aktor jest narwanym dzikusem, a nie chłodną i kalkulującą maszyną jest dobre fabularnie (powłoka miała
  • Odpowiedz
@Urajah: zachęciłaś jeszcze bardziej po sięgnięcia do książki, zwłaszcza, że dawno nie czytałem nic w tych klimatach. Tylko że w bibliotece nie mogą tego znaleźć bo od lat nikt nie wypożyczał. Trudno, pozostaje kupienie albo jakieś audiobooki.
  • Odpowiedz
Ksiazka ma bardzo dobry klimat, mimo ze pierwszy sezon byl niezly nadal bije go na glowe. Drugi sezon to jakies zarty, nie dalem rady, telenowela sie zrobila.
  • Odpowiedz