Wpis z mikrobloga

@4x80: Gościu ma po prostu przesadnie duży saddle-bar drop. Dodatkowo efekt będzie tym bardziej wzmocniony im dłuższe ma nogi a krótsze ręce. Sam mam bardzo długie nogi w porównaniu do wzrostu i gdy na chwilę do testów zrobiłem slammed stem, to dużo mi już nie brakowało do wyglądu gościa z obrazka, mimo że nie mam szosy o super sportowej geometrii (właśnie przez długość nogi takich unikam). U wyższych zawodników również łatwiej
honestguy - @4x80: Gościu ma po prostu przesadnie duży saddle-bar drop. Dodatkowo efe...

źródło: SBemM7aqcTFyAU26x8eYVR

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@honestguy: Mam 186cm wzrostu, mam dwie szosy 54cm co są całkowicie inne, przełaja 56cm, gianta tcr co wiadomo to wyścigowa rama 57cm czy peugeota 60cm i w żadnym nie walę kolanami o łokcie juz szybciej butem o przednie koło. Sidełka mniej więcej na 76cm, siodełko kiera raczej krótko. Ze zdjęcia co dałeś wynika, że facet prostopadle widzi przednia piastę i tym bardziej ciekawe, że mnóstwo prosów ma takie ramy. A ja
  • Odpowiedz
@4x80: Wout Van Aert (pro z obrazka) ma akurat ramę 56, więc rozmiar mniejszy niż zaleca producent. On ma 190 cm i siodełko na 79 cm, więc też ma raczej krótkie nogi w stosunku do długości ciała. Prosi z krótkimi lub normalnymi nogami ale z dużą mobilnością stawu biodrowego często decydują się na wybór ramy o rozmiar mniejszy, żeby zwiększyć saddle-bar drop i przyjąć bardziej agresywną pozycję. Dodatkowo Cervelo s5 ma
honestguy - @4x80: Wout Van Aert (pro z obrazka) ma akurat ramę 56, więc rozmiar mnie...

źródło: Zrzut ekranu 2023-12-18 094904

Pobierz
  • Odpowiedz
@4x80: Zmierz sobie kiedyś saddle-bar dropa. Tak w ciemno stawiam na jakieś 6 cm. Wout ma 13 cm. Tylko koniecznie z poziomicą + rower musi również stać w poziomie.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@honestguy: W tcr mam 7cm zaś w cube agree z 10cm i przed chwilką wsiadłem na rower i kolana mam lekko ponad kierę ale do łokci jeszcze bardzo daleko. A to jak pisałem teoretycznie za mały dla mnie rower i był planowany do wietrznej jazdy ale z typowo górnym chwytem jednak się okazało pomimo mojej znaczącej nadwagi że średnio pół trasy robię w dolnych chwycie i nie kręgosłup mnie ogranicza ale
4x80 - @honestguy: W tcr mam 7cm zaś w cube agree z 10cm i przed chwilką wsiadłem na ...

źródło: 20231218_133337

Pobierz
  • Odpowiedz
@4x80: Oczywiście, to wszystko co piszesz ma znaczenie, kształt kierownicy, ułożenie klamek itd. Tak naprawdę rzeczywisty drop to środek siodełka do klamek w miejscu gdzie je chwytasz. 10 cm to już nie taki mały drop, nawet na Twój wzrost. Trudno powiedzieć bez znajomości Twojej budowy, być może masz właśnie jakąś nietypową budowę ciała. Ja mam odwrotny problem, kolana za wysoko ciągle i za blisko rąk bo przy długich nogach proporcjonalnie krótki
  • Odpowiedz