Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jeśli ktoś podjął świadomą decyzję o posiadaniu dziecka to jak brzmi jego/jej zdrowe uzasadnienie? Nie pytam dla żartu. Ciągle słyszy się „jak chcesz mieć dziecko po to by (wstaw cokolwiek) to to jest zły powód”. To jakie są dobre powody? Po co zdrowi i świadomi ludzie mają dzieci?
Ja mam dylemat. Nie wiem czy chce i jakie argumenty się tutaj liczą.

#rodzina #rodzicielstwo #dzieci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim: Po prostu to czujesz.
Jak pragnienie czy głód.
Kilka dni temu trzymałem na rękach miesięcznego chłopczyka.
Masz w ręku delikatne życie, które może puszczać hejty 2137 jak dorośnie lub wymyślić teleportację.
Wszystko zależy od twojego wysiłku, genów jego zdolności i wychowania.
To ktoś może wzbogacić także ciebie - dać ci radość, strach i powody do rozwoju.
Byłem wczoraj na wywiadówce - "Ma Pan bardzo inteligentne dzieci".
Od szefa nie usłyszysz,
@mirko_anonim: podczas ewolucji każdy gatunek został zaprogramowany aby się reprodukować. Jako osoba która przez wiele lat mówiła ze nie chce dzieci, powiem ze byłem w dużym błędzie i dziecko które u mnie się pojawiło relatywnie późno dało ogrom szczęścia. Dzieci otwierają serca i dopiero wtedy można zrozumieć co to jest prawdziwa milosc.
@mirko_anonim: zależy od tego, co uznajesz za uzasadnienie, czy chodzi o czas - kiedy, i liczbę dzieci czy ogólne powody, by w ogóle je mieć...

Świadoma decyzja o posiadaniu dziecka zakłada (zwykle), że robimy dzieci jak mamy stabilizację ekonomiczną (lokum, praca), zakładana liczba pociech w ilości do ogarnięcia (a nie "buk dał dzieci to da i na dzieci"), a poza tym te dzieci chcemy (bo się kochamy, chcemy miłość przekazać, bo
@mirko_anonim: Ciezko to faktycznie uzasadnic logicznymi argumentami, tak jak ja np. nie rozumiem po co ludzie biora psa czy kota - przeciez to obowiazki i ograniczenie wolnosci. A jednak masa ludzi ma zwirerzaki. My chyba my tez tlumaczylismy sobie to tak jak juz napisali powyzej a do tego chyba dalismy sie zlapac na wizerunek rodzielstwa jaki jest popularny w mediach, filmach, serialach komediowych. Spoiler alert: to tak nie wyglada ;)
Nie
@mirko_anonim bo to jest fajna przygoda. Dzięki dzieciom tworzymy silne więzi rodzinne i doświadczenie bezwarunkowej miłości.
Rodzicielstwo wymaga zdobywania bardzo wielu nowych umiejętności i przekraczania własnych granic, co prowadzi do osobistego rozwoju.
Świadomość, że przyczyniasz się do rozwoju i sukcesów swojego dziecka, może przynieść ogromną radość i dumę.
Wiele osób odczuwa głębokie spełnienie, stając się rodzicami i odgrywając istotną rolę w życiu innej istoty ludzkiej.