Wpis z mikrobloga

@JIDF: Może ci to umknęło, ale średniej wielkości kraj jak Ukraina czy Polska rocznie kupuje kilkadziesiąt tysięcy aut, Ukraina ma natomiast porty zablokowane i granica to ich jedyna droga transportu dóbr.

Rozumiem, komisy i firmy sprzedające samochody na Ukrainie, zagraniczne komisy WV, Toyoty itp mają wszystko Ukrainie na wojne oddać, by ktoś nie miał bólu dupy na wykopie?
@JIDF: to dla urzędników, którzy uczciwie się dorobili na wojnie :)

Ukrainska Prawda zwróciła też uwagę, że choć sprzedaż nowych samochodów na Ukrainie spadła, to wzrósł popyt na samochody klasy premium. Najczęściej kupowanym autem jest w obecnie BMW X, które w najprostszej wersji kosztuje 4 mln hrywien (około 460 tys. zł).

Wiele śledztw dziennikarskich wykazało, że luksusowe samochody często kupowali w ostatnich miesiącach urzędnicy państwowi i ich krewni - czytamy na
@arais_siara: Jakby szło do wojska nie byłoby problemu, ale ukraińskie żebraki zamiast brać od swoich skorumpowanych urzędników, to żebrzą po krajach EU, potem jeszcze jakiś ukraniniec ma czelność postować, że spadła im sprzedaż nowych aut xD co w ogóle nie ma znaczenia.. Dalej kupują prawie 40tys. aut. Wystarczy, żeby tylko część szła do wojska i mogliby przestać żebrać i zyskali by trochę godności.
Jakby szło do wojska nie byłoby problemu, ale ukraińskie żebraki zamiast brać od swoich skorumpowanych urzędników, to żebrzą po krajach EU, potem jeszcze jakiś ukraniniec ma czelność postować, że spadła im sprzedaż nowych aut xD co w ogóle nie ma znaczenia.. Dalej kupują prawie 40tys. aut. Wystarczy, żeby tylko część szła do wojska i mogliby przestać żebrać i zyskali by trochę godności.


@JIDF: Mają wywłaszczyć mienie prywatne więc? Zabrać każdemu pieniądze
@BayzedMan: Bajzel, ja tam wam życzę jak najlepszych fur. Sam już wyrosłem z wydawania dużych pieniędzy na samochody, ale wiem że na Ukrainie nadal mocno trzyma się "zastaw się a postaw się", jak się to u was nazywa? "Pokazawka" - dobrze pamiętam? Z tym że to oznacza że nie potrzebujecie pomocy. Po co wasi politycy żebrzą, po co wy żebrzecie o dary, zbiórki? Stać was na fury, to stać was na