Wpis z mikrobloga

#perfumy

Kupowanie Arabów i mówienie ile się zaoszczędziło bo pachnie jak oryginał to jak kupienie sushi z biedry za 15zł i mówienie, że smakuje identycznie a nawet lepiej od tych z restauracji i nie widzisz różnicy.
KjatanSveisson - #perfumy 

Kupowanie Arabów i mówienie ile się zaoszczędziło bo pach...

źródło: change-my-mind

Pobierz

Kiedy ostatnio kupiłeś araba-kloniarza

  • Parę dni temu 6.5% (21)
  • Parę tygodni temu 8.6% (28)
  • Parę miesięcy temu 16.3% (53)
  • Parę lat temu 11.1% (36)
  • Nigdy nie kupiłem 42.5% (138)
  • Opisem z posta zachęciłeś mnie do kupienia flakonu 15.1% (49)

Oddanych głosów: 325

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KjatanSveisson po prostu posunęliśmy się kilka kroków do przodu jeśli chodzi o klonowanie, kiedyś normalne było nazywanie CDNMI jako zmiennika Aventusa. Teraz przywykliśmy do jawnego kopiowania designow jak Maison Alhambra czy inne wynalazki. Producenci mają swoje za uszami jeśli chodzi o kastrację, reformy ale IMO poszło to za daleko.
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson: w mojej "karierze" perfumoholika kupiłem może z kilkanaście arabów, w kolekcji zostały mi całe 2, a i tak jeden raczej pójdzie na handel.
Cała reszta wracała do Notino, bo coś mi w danym zapachu nie pasowało. Twoje porównanie jest w punkt.
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson: kupiłam chyba 3 i to tylko dlatego, że mnie zmusili, nie widzę sensu otwierania kolejnych drzwi póki nie sprawdzę większości mainstreamu i niszy, a patrząc na przyrost nowych zapachów to nigdy nie będzie czasu na araby, co sondzisz?
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson: Praktycznie z każdym testowanym przeze mnie tanim arabem było coś nie tak. Co z tego, że parametry są bardzo dobre, jak sama kompozycja leży i kwiczy, odstając czasami mniej, a często bardziej od oryginału. Obecnie nie mam już żadnego.
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson: takie Rasasi Waaw, które ora niejeden mainstream za 2x ceny ma tę opinię głeboko w dupie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Rasasi kochanie nie słuchaj tego niemiłego pana


@CzosenWan: o to xD Fattanik i Sotoor Taa też prawilne, ogółem z arabów to Rasasi i Al Haramain często top (Amber
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson: kilka dobrych się trafiło. Klon TL w postaci Al Haramain Leather Oudh, Swiss Arabian Shaghaf Oud (OSTROŻNIE!) , Rasasi Sotoor Waaw, Fattan i Armaf Niche Oud.

Nie jestem wrogiem Arabów, ale warto najpierw testować bo często można w nich wyczuć coś drażniącego, zwłaszcza na dłuższą metę.
  • Odpowiedz
to jak kupienie sushi z biedry za 15zł i mówienie, że smakuje identycznie a nawet lepiej od tych z restauracji i nie widzisz różnicy.


@KjatanSveisson: Dokładnie tak jest - nie widzę różnicy więc nie przepłacam, byłem w dobrych sushi-barach, w średnich i w c-------h (sushi z jakąś masą majonezowo-wasabiową mnie rozłożyło na łopatki xD). Te masówki z biedry i lidla to po prostu poprawnie techniczne sushi, które po dodaniu sosu
  • Odpowiedz
@futrzakos Za dalemo to poszla reformulacha mainst… Ostatnio co bym nie zakupil czy to Guerlain, YSL, nie wspomnie o Chanel BDC… parametry sa odwrotnie proporcjonalne do ceny, im drozej tym gorzej. Juz mam dosc wydawania na Aventusa 1200 zl i zastanawianie sie psikalem sie czy nie rano bo nic nie czuje. ArmafXd!
  • Odpowiedz