Wpis z mikrobloga

Wszyscy #!$%@?ą, że jest lipa na rynku pracy, a znam typiarę 26 lat, świeżo po studiach (rok expa tylko miała) - w ciągu paru miesięcy znalazła dwie roboty jako admin apki oczywiście 100% zdalnie bez żadnych znajomości. Waląc na dwa etaty (jeden UoP, drugi B2B) trzepie około 25k netto. To jest to słynne koniec eldorado?
Wiadomo jak ktoś jest debilem, nie ma ambicji, nic nie ogarnia to nawet po 5 latach będzie wegetował za 5k, ale jak się chce to się da.
#pracait #praca #pracbaza
  • 21
Załóżmy, że Ci wierzę, bo czemu mam nie wierzyć? Ale nie możesz opierać działania całej branży na jednym przykładzie...


@Floryda: Szkoda, że w drugą stronę to już nie działa i jak ktoś pisze ze ma 5 lat doświadczeni i od pół roku szuka pracy to jest 300 komentarzy, że koniec eldorado :)
@lukiboss: Przecież to jest overemployment, a to się rządzi innymi prawami. Pojedyńczo te stawki tyłka nie urywają, wada takiej pracy to fakt że trzeba zawsze wybrać na którą robotę bardziej lachę położyć. No i jeśli to robota typu admin, to jak będzie awaria w 2 miejscach to może być słabo.

Swoją drogą nigdy bym się nie przyznał komuś w pracy że tak robię, bez sensu.
@Murkly: mamy zajebisty team, to nie mamy sekretów. Nikt jej nie sprzeda, ja ją bardzo lubię. Ogólnie to w firmie gdzie z nią jestem to pracuje się faktycznie może tak 2-3h dziennie, także można to łatwo pogodzić i jechać na 2 etaty. Ja nie zazdroszczę, wręcz w drugą stronę, szanuję ją w #!$%@?, bo ja w tym wieku co ona to minimalną klepałem...
@Anyper: czyli myślisz że wszystko wymyśliłem? Ja jestem #!$%@?, exp jedynie w stylu helpdeska, a jakoś udało się znaleźć w pełni zdalną robotę oczywiście przez kontraktornie na zagranicę. Zarobki eleganckie, choć wiem że kontraktornia za mnie pewnie 2x tyle dostaje... W poprzedniej robocie byłem juniorem, a sprzedawali mnie jako seniora xD