Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do mirków #programista15k #java #spring oraz #programowanie #naukaprogramowania

Czy kojarzycie może jakiś dobry kurs pokazujący jak ktoś tworzy przykładową praktyczną apkę java + spring w chmurze? Taka która by np korzystała z AWS: S3, EC2, SQS/SNS, Aurora MySQL itd. Jest sporo kursów gdzie ktoś pokazuje od A do Z jak np tworzy pseudo sklep ecommerce z użyciem java, spring, hibernate, ale nie mogę znaleźć żadnego praktycznego kursu chmury poza materiałami do egzaminów.

Mam ponad 7 lat doświadczenia jako java dev, ale od pół roku nie idzie zmienić pracy, bo wstyd się przyznać ale do tej pory siedziałem w monolitach xD JavaEE, Spring, SQL, Hibenate - jak ludzie na rozmową słyszą że nie miałem praktycznego doświadczenia z chmurą, k8s oraz mikroserwisami to od razu mi dziękują.

Dlatego chciałym chociaż sobie napisać jakiegoś prostego CRUDa serverless z użyciem lamb, SQS itd tylko nie wiem skąd brać praktyczną wiedzę, bo 90% kursów chmury to sucha teoria haseł + wyklikiwanie rzeczy pod certy, a mnie interesuje praktycznie obycie od strony deva.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
@mirko_anonim: Ogólnie jak będziesz tworzył coś na AWS'ie to uważaj żeby Ci po portfelu nie poszło. Tam nie ma blokady $. Wśród moich znajomych miałem sytuację, że gość zapłacił za Kafkę koło 700 dolców za miesiąć przez głupią pomyłkę.
Anonim (nie OP): @programista15cm zajebiście mi pomogłeś stary, dzięki. Zadaje konkretne pytanie a ty trollujesz. Mam sam stworzyć kurs praktyczny AWS gdy znam tylko teorię i nawet nie widziałem mikroserwisu w pracy? Kto mi to kupi?

Nikt nie chce mnie zatrudnić bo mam chęć do praktycznej nauki clouda a nie mam praktycznego skilla. Więc odrzucają mnie bo nie mam nic do zaoferowania, dlatego chce na własną rękę nabyć praktykę na własnych