Wpis z mikrobloga

Odwiedziła mnie refleksja i zostawiła taką myśl w prezencie - obecny "kryzys" to dowód, że klepać CRUDy każdy głupi potrafi a React, Selenium, Spring i inne wynalazki to nie jest rocket science. Dodatkowo, pakowanie się w coś, gdzie jest niski próg wejścia, nie ma sensu, ponieważ to oznacza że na dzień dobry musisz konkurować z milionem innych "programistów 15k".

W sumie to jest średnio odkrywcze, ale do wielu jeszcze nie dotarło xD

#programowanie #programista15k #pracait
  • 23
@groman43 jest milion prostszych zajęć lepiej płatnych. Teraz głupi kierowca tira po 2 latach jazdy ma na UOP z 15k brutto i zjeżdża 1/2 razy w tygodniu do domu. W dodatku ma chorobowe o czym korpo szczury na b2b mogą pomarzyć.

O zarobkach w pracy jakiegoś spawacza, mechanika czy czegoś w tym stylu nie wspomnę

Tylko #!$%@? w IT wszystko biorą na legalne faktury to w statystykach wygląda jak by jedyni zarabiali
@groman43: bardzo wielu ludzi nie potrafi myslec abstrakcyjnie na tyle, by ogarnac zaawansowanego Excela, a co dopiero CRUDy w Springu przy wszystkich Javowych niuansach, nie mowiac juz o bardziej zaawansowanych konceptach czy jakims low level programowaniu.

Dla tych ludzi prosciej byloby zostac lekarzem, wykuwajac studia medyczne na blache niz dobrym programista xD
@groman43: no tak wystarczy zobaczyć jakie ludzie mają projekty w cv xD

Studia zaczna miec znaczenie. Za duzo amatorow pcha sie do zabawy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@hufsa: też mam taką nadzieję, chociaż te techniczne/około informatyczne

O zarobkach w pracy jakiegoś spawacza, mechanika czy czegoś w tym stylu nie wspomnę


@cucugohkho: spawacz, znajomy ojca, był na podium w zawodach firmowych globalnych i dostał za to
wynajmiesz lokal za 1500zl, kasujesz 80zl za pół h cięcia


@cucugohkho: Coś tu się nie klei. Lokal za 1500 to jakaś dziura na zadupiu. Ale w jakiejś dziurze nie weźmiesz 80 zł za 30" cięcia i nie będziesz mieć pełnego grafika klientów, bo w nawet w Warszawie strzyżenie obecnie kosztuje taniej. No ale z kolei w Warszawie w miejscówkach gdzie faktycznie biorą te 80 zł i więcej nie wynajmiesz lokalu za
kasujesz 80zl za pół h cięcia i jak masz klientów to z 15k na rękę wyciągniesz...


@cucugohkho: XD

Jak Ty to policzyłeś misiu?
Po pierwsze, żeby mieć klientów od rana do wieczora to trzeba mieć salon w dobrym miejscu. Salon w dobrym miejscu nie kosztuje 1500 zł a 15 000 zł.
W takim salonie i owszem możesz sobie kasować nawet 100 zł za pół godziny i tyle nawet kasują bo za
Wy jesteście nie poważni. Lokal za 15k zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tak amortyzacja wielkiego sprzętu. #!$%@? maszynka na baterie, zużycie prądu jak przy ładowaniu smartfona, gdzie jak przyszedłem już do 3 z rzędu Barbera to nie mają nawet nasadki 20mm bo rzadko używana. Na allegro maszynkę za 100zl kupiłem lepsza jak oni mają philipsa, w dodatku z kompletem nasadek. Opinia o tym produkt to średnia 4.94 przy