Wpis z mikrobloga

Też dla was google, youtube, mapy i wyszukiwarka to jeden wielki RAK? Najpierw nas przyzwyczaili do świetnych produktów a teraz wszystko zmierza ku pogarszaniu i lepszej monetyzacji...

- Youtube - Wyszukiwanie czegokolwiek kończy się na tym że ze dwa pierwsze wyniki pasują a reszta to proponowane rezultaty polecane przez youtube, zwykle jakieś filmiki z ludźmi którzy mają otwarte gęby na miniaturkach aby zachęcić do oglądania. Wszędzie pakowanie youtube shorts bo jak twórcy ich nie tworzą to są gorzej promowani na platformie. Usunięcie kilka lat temu łapek w dół (można przywrócić dodatkiem ale to nie to samo).
- Maps - coraz więcej osób przestaje pisać opinie i kasuje swoje historyczne - Przykładowo dlatego: https://support.google.com/maps/thread/218444577/opinia-nieopublikowana?hl=pl
- Google search - coraz gorsze zrozumienie zapytań, kiedyś po wpisaniu zapytania miałem w zasadzie wszystko co chciałem pod kilkoma pierwszymi linkami, obecnie to muszę przedzierać się przez podstrony. Kolejny przykład to zwracanie w zasadzie tylko wyników lokalnych w lokalnym języku. Przykład - szukam często produktów po angielsku i wyszukiwarka google tłumaczy na polski i zwraca mi tylko polskie sklepy. Lepiej działa duckduckgo czy bing... Wyszukiwania obrazem nie ma, jest google lens które szuka rzeczy podobnych, lepiej użyć tinyeye albo yandex

#zalesie #google #youtube #googlemaps
  • 2
  • Odpowiedz
@PuDZ: rozumiem twój ból. Chyba już z wszystkim tak będzie, wszystko idzie ku gorszemu za większe pieniądze. Ale wydaje mi się że "nas" (czyli tym którym to przeszkadza) jest garstka, i jesteśmy niewidocznym promilem w tym całym morzu bo i tak większość świata nadal będzie korzystać z tych platform i nadal będzie płacić za to gówno i dawać przyzwolenie na robienie wszystkiego
  • Odpowiedz