Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do osób mieszających, baza nikotynowa 200mg/ml z Hiliq, zamawiana prawie 2 lata temu znacząco pociemniała. Przechowywana w normalnych warunkach, chłód, bez dostępu do światła. Myślę że nie jest to normalna rekacja zgodnie z tym co jest pisane na blogu.
https://starychemik.wordpress.com/2011/04/11/co-sie-dzieje-z-baza-utlenianie-nikotyny/

Raczej zanosi się na kolejne zamówienie, ale z uwagi że nie chce wyrzucać znów ponad połowy bazy, sprzedacie może jakieś tipy jak przechowujecie i chronicie bazy/gotowe liquidy?

Z racji tego że palę po 3mg/100ml muszę chyba zejść z mocą zamawianej bazy, bo nie jest to do przepalenia. Nie dość że baza traci ważność/przydatność tojakbym od razu wszystko pomieszał to VG i PG też straci ważność...

#epapierosy #hiliq



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim: Ja swoją baze kitram w rogu szafy, w torbie termicznej z dwoma butelkami gliceryny/glikolu i po 3 miesiącach dalej jest taka jak kiedy przyszła (przeźroczysta z lekkim żółtym zabarwieniem) , ogólnie decyzje musisz podjąć ze swoim sumieniem. Jeżeli przyciemniała to poprostu już mogły się rozpocząć jakieś zmiany rozpadowe w nikotynie i #!$%@? wie czy da się to palić czy nie (Ja bym naprzykład nie tknąl pomarańczowej bazy ale poniekąd powinna