Wpis z mikrobloga

Chcę wysłać paczkę z Polski do Grecji.
- Jak to zrobić najtaniej ale bez ryzyka zaginięcia? Na #furgonetka istnieje opcja " #fedex - #swiatprzesylek " za ok. 70 zł, ale ten Świat Przesyłek to chyba jakiś scam, masa okropnych opini z masowo zaginionymi paczkami i rzekoma firma była w likwidacji kilka miesięcy temu. Poczta Polska 80 zł, ale:
- Jakie jest ryzyko otwarcia przesyłki na jakimś etapie i sprawdzenie zawartości? Wysłam własnoręcznie zrobione próbki #perfumy w szklanych małych fiolkach i to jest najczęściej na liście przedmiotów zakazanych jako np. płyn/towar z alkoholem/aerozol. Nawet w Poczcie Polskiej, ale tam chociażby zabronione jest np. wysyłanie czegokolwiek z bateriami (telefony, komputery, aparaty...). Wygląda mi to na martwe prawo, ale może powinienem się obawiać? Grecja w Schengen i UE.

#pocztapolska #przesylki #kurier #kurierzy #paczki #grecja #paczka #ship #kiciochpyta #pomocy #transport #spedycja #logistyka
  • 10
@boa_dupczyciel: tak, tutaj jest pdf z listą https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2022/10/WYKAZ_MATERIALOW_ZABRONIONYCH_A4_14102022.pdf
Słowa "perfumy" nie ma, ale są "spraye do ciała", "odświeżacze powietrza", "alkohol 24%<" i masa innych rzeczy w sprayu.
Ręcznie zrobione dekanty nie są oryginalnie zapakowanym towarem, więc ktoś mógłby uznać, że płyn w dekantach jest czymkolwiek z wyżej wymienionych rzeczy. Nie mam doświadczenia, więc chciałem zapytać czy rzeczywiście istnieje ryzyko otwarcia paczki i czy mogę spokojnie napisać "perfumy" wysyłając własnoręczne dekanty, czy
@tangofever:
Poczta jest dość tania, a ryzyko kontroli dość niskie.
Co do produktów zabronionych to do Grecji nie wolno wysyłać "mięsa, przedmiotów starych i zużytych, papieru filigranowego, pojemników aerozolowych".
Co cen, to tu wszystko zależy od masy, a w przypadku przesyłki do 2 kg także od wymiarów.
@tangofever: ludzie poczta narkotyki, leki i sterydy wysyłają, a Ty się perfumami przejmujesz xd problem jest przy wysyłkach poza UE i z Holandii, a tak to luz na 99%(kontrola i #!$%@? zawsze może wypaść ale szanse są śmiesznie niskie)
  • 0
@rindo wartość nie była taka błaha, bo z pół tysiaka, w dodatku dostałem to z góry na konto w pełnym zaufaniu, choć jestem dla niego po prostu typkiem z internetu. Bardzo zależało mi więc, żeby z mojej strony wszystko było na pewniaczka. Paczka już wyszła z kraju Pocztą Polską :)