Wpis z mikrobloga

@SmacznyPies:
programy kiedyś- mieszczą się na dyskietkach/płytach CD, chodzą płynnie na petium III 700Mhz, 64mb ram

Programy dziś- zajmują po kilka GB, tną się na core i(∞) milion rdzeni, technologia hiper z dupy do mordy, 32GB ram.

Serio, jakieś proste obliczeniowe okienka, czytniki PDF, edytory, przeglądarki, klienty poczty, arkusze.. Czemu to wszystko w znacznej części działa jak gówno na współczesnych komputerach które przewyższają te sprzed dwóch dekad o lata świetlne? Bo
ale nie rozumiem skoro zajmuje się robieniem dzienników internetowych to nie może zrobić tego raz a dobrze tylko codziennie robić to od nowa?


@Sisal: technologia się zmienia bardzo szybko. Nie chciałbyś chyba, jako dajmy na to nauczyciel, przeżywać wstydu gdy uczniowie zobaczą, że dziennik internetowy chodzi na react 17, gdy wersja 18 jest już dostępna.
@SkyrFan2000: a te biblioteki to opasle kobylki napisane tak żeby były uniwersalne, programista to skleja w jeszcze bardziej ocięzałego mula nie rozumiejąc do końca zachodzacych mechanizmow, ogromna wiekszosc pracy nad takim kodem to poprawki w konfiguracji, wylapywanie dziwnych bledow, czekanie az sie przekompiluje (kompilator tez kobyłka), czekanie na uwagi od apple/google co z naszego posklejanego potworka nie spelnia standardow do ich sklepow i ponowne poprawki.. metoda prob i bledow trzyma sie
@SmacznyPies lol, co Ty gadasz? Co raz wiecej rzeczy robisz płynnie w internecie, co Ci się sypie? Rozrywka? Bankowość? Nawet lekarzy i usługi państwowe cyfryzują
@SmacznyPies:
Nowo budowane bloki to krzywe, cienkie ściany i mokry karton, ale ofc praca budowlańca jest bardziej wartościowa niż takiego chirurga kardiologa ( ͡ ͜ʖ ͡)

Linii kolejowych w Polsce z roku na rok ubywa, ale ofc praca maszynisty jest bardziej wartościowa niż takiego chirurga kardiologa ( ͡ ͜ʖ ͡)

Kolejki do lekarzy rosną z roku na rok, profilaktyka szoruje po
@Plp_ Odpowiedź jest bardzo prosta, $$$. Swoją drogą problem, który opisujesz dotyczy też gier komputerowych, które działają coraz gorzej i wymagają nieadekwatnie mocarnego sprzętu a na premierę są w stanie agonalnym - otóż programiści dostają w łapę od producentów sprzętu żeby wszystko działało jak najgorzej, abyś wywalał kupę kasy na najnowszy sprzęt. Przecież gdyby działało na i5 8 generacji to po co byś miał kupować i7 13 generacji? Plus programiści i korpo
@Plp_ pocieszę cie, na androidzie to samo. Oddałem swojego 2-letniego jajomi dla biedaków, ale nie do końca (8/128) do serwisu, wyciągnąłem z szafy stary jajomi 3/32 na androidzie 8 (tak, wiem, ugabuga nie wspierane, hehe). Ale pal licho aktualizacje, z tym się pogodziłem, że to działać nie będzie. Okazało się jednak, że nawet nie ruszane od roku wersje aplikacji, które po prostu są na tym telefonie (to jest ratunkowy, jak główny idzie
@Plp_: wiele branż pracuje na dinozaurach - np. logistyka jedzie często na sofcie który od 10-15-20 lat praktycznie nie był aktualizowany xD No a są takie, gdzie POSTĘP MUSI BYĆ, ZRÓBMY TO NA NAJNOWSZYM FREJMŁORKU.