Wpis z mikrobloga

Znów to zrobiłem - wymiana oleju i filtra oleju w znalezionym przez google maps warsztacie gdzieś na trasie.

Miałem umówioną wymianę oleju w tym tygodniu w swoim mieście. Ale trafiła się okazja na dobry sos, pod warunkiem, że ominąłbym swoje miasto i pojechał bezpośrednio 1500 km z miejsca zakończenia jednego biznesu do tego potencjalnego innego. Tak też uczyniłem. Tyle że po dojechaniu na miejsce, okazało się, że mam już na tym samym oleju przejechane 8800 km. A po jeszcze kolejnej podróży póki wróciłbym do swojego miasta, byłoby już pomiędzy 12 - 13 tys. km. Zdecydowanie za dużo, jak na auto z nieco ponad 3-litrową miseczką olejową oraz wciąż w tym oleju znajdującym się dodatkiem na bazie mineralnej.

Zatem znalazłem warsztat tam na miejscu i wymieniłem po tych 8800 km, bowiem mimo, że robię głównie trasy (80% drogi szybkiego ruchu, ale niewysilone, nie na v max) to nie wierzę w żadne wymiany long life co 15 000 km.

Po zmianie oleju przyszedł czas na dodatek - choć w okolicznych sklepach nie mieli mojego specjalistycznego dodatku do oleju (Liqui Moly Motor Protect 1018), a ja też nie miałem przy sobie, to do tego kupiłem i dolałem chociaż zwykły dodatek z MoS2.

Tylko płukanki nie zrobiłem tym razem, ale przy takich interwałach (co 8000 - 9600 km) nie musi być za każdym razem.

Jak dbasz, tak masz.

#mechanika #mechanikasamochodowa #warsztat #motoryzacja #samochody #olej #olejsilnikowy #googlemaps #podroze #skoda
  • 29
W perspektywie stu kilkudziesięciu tys. nic by się nie stało. Ale ja gram z tym autem w bardziej długodystansową grę.


@Adamfabiarz: a jak ci powiem, że mam w dwudziestoletnim aucie najechane prawie 400k i nigdy nie przywiązywałem wagi do takich pierdół?
@Krupier: no mi tez M54b30 wytrzymalo pewnie realnego przebiegu kolo 580kkm, z czego wymienialem butle LPG, bo sie homologacja skonczyla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zrobilem remont i dalej leje valvo, bo watpie zeby lanie x3 drozszych preparatow mialo mi wyjsc finansowo na plus.

Tylko jak auto Ci jest potrzebne non stop to on slusznie zauwazyl, ze robienie tego remontu dlugo trwalo + docieranie. Zeby bylo jeszcze smieszniej
@bb89 Akurat taka wymiana oleju nie jest niczym dziwnym. Ja czy znajomi, którzy mają jakieś pojecieo motoryzacji wymieniają częściej niż co 10k km. To nie jest koszt tysiąca złotych, tylko mniejszy.